banner176

Başkan Dündar, Yeni Şehir Köprüsünde Çelik Montaj Çalışmaları Başlıyor

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Betonarme imalatını tamamladığımız Yeni Şehir Köprüsü’nde çelik montaj çalışmalarına başlıyoruz.” dedi.

Başkan Dündar, Yeni Şehir Köprüsünde Çelik Montaj Çalışmaları Başlıyor

 

Çarşamba Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla Yeşilırmak üzerinde yapımına başlanılan Yeni Şehir Köprüsü’nde çalışmalar devam ediyor. Bir yıl gibi kısa bir sürede yapımı tamamlanacak olan köprü inşaatında çelik montaj çalışmalarına geçildi. 
 
 
“ÇARŞAMBA’YA ÇELİK KÖPRÜ”
 
Şehir Merkezinde iki ayak üzerine Çelik köprü olarak yapılan Yeni Şehir Köprüsü hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Karayolu Köprüsü ile Tarihi Köprü arasında Çarşamba’mızın doğu ve batı yakalarını birleştirecek olan köprü, Yeşilırmak üzerinde iki yakayı birbirine bağlayan yeni bir gerdanlık olacak. Belediyemizin öz kaynaklarıyla yapımına başladığımız Köprü, 164 metre uzunluğunda 16 metre genişliğinde inşa ediliyor. 34’er metre yüksekliğinde iki kulesi bulunan köprü, kavşak, araç ve yaya yollarıyla şehir merkezinin trafiğini rahatlatacak. Aynı zamanda Yeni Şehir Girişinin (İstasyon caddesi) devamı olarak yapılıyor.” diye bilgi verdi.
 
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2018, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner181

banner179

banner180