Başkan Akgül, Türküyle, Kürdüyle Tek Yürek Olduk

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü programında konuştu. Akgül, “Türküyle, kürdüyle tek yürek olduk” dedi.

Başkan Akgül, Türküyle, Kürdüyle Tek Yürek Olduk

 

Salıpazarı Cumhuriyet Meydanında düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü programında halka seslenen Belediye Başkanı Halil Akgül şunları söyledi.

“Demokrasi ve yüce milletimizin iradesini hazmedemeyenler 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunmuşlar fakat yüce Türk milletinin zaferiyle,karşı koymasıyla büyük bir hezimete uğramışlardır.Bu aziz milletimizin iyi niyetini ve dini inançlarını istismar eden hainler, yine bu aziz milletin paraları ile alınan silahlarla insanlarımıza haince saldırmışlardır.

Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, Sakarya’da kahramanlık destanı yazan yüce milletin torunları 15 Temmuz gecesi de birlik ve beraberlik içersinde  topa tanka gövdesini siper ederek hainlere gereken cevabı vermiştir.

 

 

Bu yüce milletimizin iradesini kabullenemeyenler şunu iyi bilmelidir ki konu vatan olduğunda yüce milletimiz hiçbir siyasi görüşe bakmadan sunisi,alenisi,sağcısı,solcusu,Türk’ü,kürt’ü ile tek yürek olarak gerekirse ölmeye,canını feda etmeye her zaman hazırdır.

Ülkemizi bölüp parçalamak isteyen hain güçler, Türk milletinin iradesi ve Cumhurbaşkanımızın halka seslenişi ile sokaklara dökülerek  bu hain girişim püskürtülmüştür.

Ülkemiz 15 Temmuz gecesi büyük bir uçurumun kenarında döndü.Ama şunu hep beraber gözlemledik bu yüce millet, bayrak konu olduğunda,ezan konu olduğunda ,Cumhuriyet konu olduğunda nasıl beraber olduğunu,birlik olduğunu bir kez daha göstermiştir. Tüm dünya şunu bilmelidir ki artık Türk milletine darbe ile hiçbir zaman hüküm veremezsiniz.Bu yüce millet sizin yaptığınız hain tuzaklara hep beraber 15 Temmuz’da verdiği gibi karşılık verecektir bundan hiç kimsenin şüphesi olamasın” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER