Ayvacık Belediyesi'ne Akrabalarını Doldurmuş

Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur'un belediyeye çok sayıda akrabalarını işe alıp taşeron yasası ile birlikte kadro aldırmaya çalıştığı iddia edildi.

Ayvacık Belediyesi'ne Akrabalarını Doldurmuş


Samsun'un Ayvacık İlçe Belediyesinde belediye başkanı Mustafa Belur'un çok sayıda akrabasını taşeron işçi olarak işe alıp, kadro olmalarını sağladığı iddia edildi.

 

SAKLI CENNET'TE GİZLİ SAKLI İŞLER

Samsun'un Ayvacık ilçe Belediyesinde akraba kadrolaşması yaşandığı iddia edildi. Samsun'un Saklı Cenneti olarak tanınan Ayvacık ilçesinde belediye başkanı Mustafa Belur'un çok sayıda akrabasını belediyede işe aldığı gündeme geldi. Samsun'un Ayvacık İlçe Belediyesinde taşeron olarak çalışan ancak taşerona kadro uygulaması ile kadro alacak olan akrabaların sayısının bir hayli fazla olduğu iddia edildi.

 

AKRABALARI BELEDİYEYi DOLDURDU

İddiaya göre Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur'un ağabeyi ve yeğeni iş başı yaptırılırken yine belediyede çalışan başkanın yakın akrabasının kızının da belediyeden kadro olarak başka bir yere tayin edildiği gündeme geldi. Başkan Belur'un bir akrabasının belediyede şoför olarak çalıştığı, bir diğer akrabasının da yine belediyede çalıştığı ileri sürüldü. Ayvacık Belediyesinde gündeme gelen akraba kadrolaşması iddiası şaşkınlık yaratırken, başkan Mustafa Belur'un belediyede çalışırken emekli olan bir akrabasının da tekrardan belediyede işe alındığı ortaya çıktı.

Ayvacık Belediyesinde bir zabıta ile itfaiyede görevli iki kişinin oğullarının da belediyede iş başı yaptıkları öne sürüldü. Ayvacık Belediyesinde işe alınan akrabaların, taşeron uygulaması ile kadro alacakları öğrenildi.

Öte yandan Bafra Belediyesinde de akrabaların işe alındığı iddiası gündeme gelmişti.

Samsunkenthaber

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2018, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174