Atıf Yiğit, İlkadım’a Aday Oldu, Atıf Yiğit Kimdir?

Milliyetçi Hareket Partisi’nden Samsun İlkadım Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıklayan Atıf Yiğit kimdir?

Atıf Yiğit, İlkadım’a Aday Oldu, Atıf Yiğit Kimdir?

 

İş adamı Atıf Yiğit, Milliyetçi Hareket Partisi İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı olduğu resmen duyurdu.

Samsun’un en büyük ilçesi İlkadım için aday adaylığını açıklayan Atıf Yiğit, 2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde de Canik ilçesinde aday olmuştu. Atıf Yiğit, 30 Mart 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde %25 oy alarak seçimi kazanamamış partisini ilçede ikinci sıraya yerleştirmişti. Canik’te seçimleri AK Parti’den Osman Genç %55 oy alarak başkan seçilmişti.

Atıf Yiğit, kartvizit şeklinde hazırladığı tanıtım kartını İlkadım ilçesi sokaklarında dağıttıradak İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı olduğu bu şekilde duyurdu.

 

 

ATIF YİĞİT KİMDİR?

1955 Samsun Çarşamba doğumlu, İlk ve ortaokulu Çarşamba’da okudu. Samsun Endüstri Meslek Lisesini bitirdi. Uluslararası B. Devlet  Üniversitesi İşletme İktisat ve Ekonomi bölümü okudu. 1972’den bu yana ticaretle uğraşıyor.

1972 ve 1980 yılları arasında, ziraat, çıraklık, kalfalık, ustalık, taşeronluk ve inşaat malzemeleri satışı ile ilgilendi. Ticaret Odası Meslek Komitelerinde başkanlık yaptı.  MHP Gazi Belde teşkilatının kurucusu ve Dönem başkanlığı görevini  yürüttü. .1995 seçimlerinde milletvekili adayı oldu.  Evli ve altı çocuk babası. Samsun Müteahhitler Federasyonu Başkanlığı ve Ticaret ve Sanayi Odası Hakem Heyeti Grup Başkanlığı yaptı. 2014 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Canik Belediye Başkan Adayı oldu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER