Atakum’da Anket İle Algı Operasyonu

AK Parti’den aradıklarını belirterek seçmenlere “Atakum Belediye Başkanı olarak kime görmek istersiniz” anketinin AK Parti Genel Merkezi’nden yaptırılmadığı öğrenildi. Anketinde Samsunlu bir siyasetçi tarafından yaptırıldığı öne sürüldü.

Atakum’da Anket İle Algı Operasyonu

 

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerinde siyasi partiler en iyi belediye başkanı adayını göstermek için çalışmalara hız verdi.

Aday adayların içerisinde yapılan değerlendirme neticesinde çalışmalar yapan siyasi partiler, kamuoyu araştırmaları ile en iyi adayı belirlemek için anket yaptırmaya başladı.

 

ADAY BELİRLEMEK İÇİN ANKET YAPILIYOR

Belediye Başkanı Adayı belirleme sürecinde ki anket çalışmaları ağırlıklı olarak AK Parti tarafından yapılıyor. AK Parti en az 3 anket şirketi ile çalışma yaparak sonuçlara göre belediye başkanı adayını belirliyor. AK Parti tarafından yaptırılan anket sonuçları ise kamuoyu ile paylaşılmıyor.

 

AK PARTİ’DEN ARIYORUZ

Samsun’un Atakum ilçesinde de AK Parti’den aradıklarını belirterek telefonda anket çalışması yapılıyor. Telefon ile seçmenlere ulaşan anket firması, “Atakum’da hangi isim belediye başkanı olsun” sorusunu yönelterek 3 aday adayı ismini sunuyor. İshak Taşçı, Adem Bektaş ve Oğuzhan Serinkaya isimleri yöneltilen seçmene, içlerinden sadece bir kişinin ismini seçmesi isteniyor.

 

ALGI OLUŞTURUYORLAR

Atakum Belediye Başkanlığı için AK Parti’den 5 aday adayı olmasına rağmen anket firması sadece 3 kişinin ismini veriyor. Anket sonuçlarından kendi isimlerinin çıkması ile birlikte algı operasyonları başlıyor.

 

50 BİN LİRAYA YAPTIRILMIŞ

GerçekTaraf.com haber sitesinin edindiği bilgilere göre; Atakum’da telefon ile yaptırılan anketin AK Parti Genel Merkezi tarafından yaptırılmadığı, Samsunlu bir siyasetçi tarafından 50 Bin lira karşılığında, anket firmasına yaptırıldığı iddia edildi.

Kaynak: Okan Çakır / GercekTaraf.com

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER