Alperenler’den Osman Genç’e Tepki

Samsun Alperen Ocakları, Canik Belediyesi tarafından yapılan Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi için başkan Osman Genç’e önce teşekkür etti, sonra siyasi rant elde ettiği gerekçesiyle tepki gösterdi.

Alperenler’den Osman Genç’e Tepki

 

Samsun’un Canik ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nin açılışı iki gün önce yapıldı.

 

ÖNCE TEŞEKKÜR

Samsun Alperen Ocakları, kültür merkezinin isminin Büyük Birlik Partisi’nin kurucu genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu verilmesinden dolayı, Canik Belesiye Başkanı Osman Genç’e teşekkür ettiler.

 

SONRA TEPKİ GÖSTERDİLER

Samsun Alperen Ocakları’ndan yapılan açıklamada; “2017 yılında tamamlanan bir eseri yerel seçimlere 4-5 ay kala açarak Şehit liderimizi günlük siyasi emellerinize alet etmeniz, şehit Muhsin Yazıcıoğlu üzerinden siyaset devşirmeniz siyasi nezaketsizliği de aşan bir harekettir.” Denildi.

 

 

SAMSUN ALPEREN OCAKLARININ O AÇIKLAMASI

12 Kasım 2018 tarihinde gerek yerel basında , gerek ulusal basında ve gerekse Canik Belediyesinin internet sitesindeki habere göre, 11 Kasım 2018 Pazar günü Canik Belediyesi tarafından Yavuzselim Mahallesinde yapılan Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinin törenle açıldığı haberi kamuoyuyla paylaşılmıştır.

Başta böylesine büyük bir tesisin açılmasına öncülük eden Canik Belediye Başkanı Sayın Osman Genç’i ve emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz. Muhakkak ki tesis bölgede ki Sosyal ve Kültürel hayata olumlu etki yapacak ve yeni nesillerin Muhsin Yazıcıoğlu’nun kişiliğine ve millet sevgisine dair bilgi ve merak duymasını sağlayacaktır.

Bununla birlikte birkaç konuyu önemine binaen vurgulamak ve ilgililerine hatırlatmak istiyorum.

Sayın Başkan Genç, 2017 yılında tamamlanan bir eseri yerel seçimlere 4-5 ay kala açarak Şehit liderimizi günlük siyasi emellerinize alet etmeniz, şehit Muhsin Yazıcıoğlu üzerinden siyaset devşirmeniz siyasi nezaketsizliği de aşan bir harekettir. Siz büyükşehir belediyesine talip olabilirsiniz ve hatta bu uğurda kendinize her yolu mübah ve meşru da görebilirsiniz lakin bu yolda size tavsiyemiz halen daha adaletin, hakkaniyetin, samimiyetin, dürüstlüğün kol gezdiği bizim sokaklarda değil de, 9 yıldır Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun kanını keş dağlarında terk eden adaletsizliğin samimiyetsizliğin para edeceği sokaklarda gezininiz.

Ayrıca, Açılışta 9 yıllık süreçte siyasi erk tarafından neler yapılmadığını, davanın önüne konulan engelleri, canla basla bu işe sarılan hakim ve savcıların nasıl tenzili rütbe ile sürüldüğünü, dosyayı kapatanların ise nasıl bir anda yükseldiğini ifade edecek, gerçekleri yüzünüze haykıracak Alperen Ocakları ve Büyük Birlik Partisi yöneticilerini davet etmeyişinizi de suçluluk psikolojisi olarak görüyoruz.

Genel Başkan ve parti ileri gelenlerinizin Meydan Meydan gezip Muhsin Yazıcıoğlu benim kardeşimdir, bu meseleyi çözmek namus borcumuzdur dedikleri tarihin üzerinden sekiz yılın geçtiğini de ifade etmek istiyorum. Şehit liderimizin ismini siyasi emelleriniz için kullanmak yerine, sözde kalan kardeşlik hukukumuza istinaden "arkadaşlar, dava nasıl gidiyor, var mi yapabileceğimiz bir şey" diyebilirdiniz. Şunu da hatırlatmakta fayda görüyoruz ki Muhsin Yazıcıoğlu’nu sevenler, onun arkasından onun emanetlerini sırtlayarak yürümeye devam edenler hiç bir vakit Muhsin nerede biz oradayız, demedi. Hakk nerede biz oradayız, dedi. Size de naçizane tavsiyemiz küçük siyasi hesaplar yapmak yerine Hakkın ve Hakikatin istikametinde siyasi yaşantınıza devam etmeniz olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER