AK Parti'nin Terme Adayı Ali Kılıç, Trafik Levhalarına Kendi Afişleri Astı

Cumhur İttifakı Terme Belediye Başkan Adayı Av. Ali Kılıç’ın propaganda afişleri ilçedeki trafik levhalarına asıldı. Reklam yöntemine tepki gösteren Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran, “Kendi reklamını yapma adına hiç bir kimseni, bir başka insanın canına ve malına kast etme lüksüne sahip değildir” dedi.

AK Parti'nin Terme Adayı Ali Kılıç, Trafik Levhalarına Kendi Afişleri Astı

 

31 Mart 2019 tarihinde yapılması planlanan Yerel Seçimler hızla yaklaşırken, Belediye Başkan Adayları, propaganda çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda Cumhurbaşkanı AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Samsun’un Terme İlçe Belediye Başkanlığı’na Cumhur İttifakı’ndan (AK Parti) aday gösterilen Av. Ali Kılıç’ın reklam afişleri tepki topladı. Av. Ali Kılıç’ın afişleri ilçedeki trafik levhalarına asıldı. Levhaların kirlendiğini ifade eden Termeliler, kaldırılması yönünde yetkililere sesleniyor.

 

‘KİRLİLİKTİR, USULSÜZLÜKTÜR’

Yaya geçidi ve hız tabelalarının üzerine asılan seçim afişlerine tepki gösteren Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TTKÖD) Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran, “Bu durum trafik kazalarına davetiye çıkartmanın dışında başka bir şey değildir. Konu burada kişi değil, yapılan uygulamadır, kirliliktir ve usulsüzlüktür. Kendi reklamını yapma adına hiç bir kimseni, bir başka insanın canına ve malına kast etme lüksüne sahip değildir. Bu nedenle bu tür olaylar noktasında, yerel yönetimlere talip olan kişilerin aslında çok daha duyarlı olmaları gerekmektedir. Bu kişiler toplumun yerel yönetimi ve toplum sağlığını düşünmesi ve bunu düşünmeleri gerekir” diye konuştu.

Tolga Birgücü / Diye Konuştu

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 18:50
YORUM EKLE