AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Darbe Bir İnsanlık Suçudur!

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, "28 Şubat döneminde bireysel özgürlükler bağlamında, insanların eğitim öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını gördük." dedi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Darbe Bir İnsanlık Suçudur!

 

Karaduman, partisinde düzenlediği basın toplantısında, 28 Şubat 1997 tarihinde Türkiye'nin post modern bir darbeye muhatap olduğunu anımsattı.

28 Şubat darbesinin yıl dönümü nedeniyle tüm darbeleri bir kez daha şiddetle ve nefretle kınadıklarını belirten Karaduman, şunları kaydetti:

 

 

"Darbe bir insanlık suçudur. Zira, darbe eylemiyle insanların başta yaşama hakları elinden alınmakta, bireysel ve toplumsal her türlü özgürlükleri kesintiye uğratılmaktadır. 28 Şubat döneminde bireysel özgürlükler bağlamında, insanların eğitim-öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını gördük. Bu milletin çocukları ilköğretimden üniversite çağına kadar eğitim hayatından yoksun bırakıldılar. Dini inançları sebebiyle çalışma hakları dahil tüm sosyal ve ekonomik hakları ellerinden alındı, haince fişlendiler. Başörtülü kadınlarımız örtülü oldukları gerekçesiyle kamu hizmeti alamadılar. Bazı firmalar ise yeşil sermaye denilerek ihalelere alınmayıp, teşebbüs hürriyetleri kısıtlandı ve ekonomiye, iş gücüne yapacakları katkıyı yerine getiremediler. Bankalarda milletin trilyonlarca parası hortumlanarak, illegal yapılara aktarıldı. Medya, attığı manşetlerle meşru hükümeti devirdi, siyasi darbe yaptı. Bürokrasinin bir ayağı olan Milli Güvenlik Kurulu kararlarıyla siyasiler hizaya çekilip, hükümet yönetimi vesayet odaklarına teslim edildi."

Karaduman, Türk milletinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 15 Temmuz darbe girişimi sırasında verdiği mücadeleyle darbeler tarihine nokta koyduğuna işaret ederek, şunları ifade etti:

"Milletimizin feraseti, cesaret ve gayreti ile artık o günleri hiçbir zaman yaşamayacağımıza inanıyoruz. Milletin kendi kendini yönetme hakkının ve milli iradeye saygının ülkemizdeki siyasi, hukuki ve sivil tüm kurum, kuruluş ve bireylerce kabul görmesini diliyoruz. Geçmişten gelen kadim medeniyetimizin tecrübesi ile geleceğe, güçlü ve lider Türkiye'ye daha emin adımlarla yürüyoruz. 16 yıldır her daim yanımızda olan milletimize saygıyla şükranlarımızı sunuyoruz."

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2018, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER