Ahmet Özata'nın Tehdit Edilerek İstifa Ettirilmesine Tepki Yağıyor

Samsun Vezirköprü MHP İlçe Başkanı Ahmet Özata'nın iddiasına göre tehdit edilerek MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin ve 30 MHP'li tarafından tehdit edilerek istifa ettirilmesini Vezirköprü siyasi ilçe teşkilat başkanları tepki gösterdi.

Ahmet Özata'nın Tehdit Edilerek İstifa Ettirilmesine Tepki Yağıyor

 

MHP Vezirköprü İlçe Başkanı Ahmet Özata’nın zorla istifa ettirilmesinin demokraside yeri olmadığını söyleyen siyasi ilçe başkanları tepki gösterdi.

AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt, CHP Vezirköprü İlçe Başkanı İbrahim Gürbüz, İyi Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Salih Gürbüz ve Saadet Partisi Vezirköprü İlçe Başkanı Veysel Bozdemir, Özata’ya destek açıklamasında bulundular. 

 

Özata’ya desteğini açıklayan ve yapılan saldırıya da tepkilerini gösteren siyasi parti ilçe başkanları; “Gecenin geç saatinde Milliyetçi Hareket Partisi Vezirköprü İlçe Başkanlığına usülsüz bir şekilde gelerek demokrasi kültürüyle uzaktan yakından ilişkisi olmayan bir yaklaşımla MHP Vezirköprü İlçe Başkanı Ahmet Özata’nın istifaya zorlanmasını şiddetle kınıyoruz.

 

Bir siyasi parti ilçe başkanının görevden alınması ancak partinin genel merkezi tarafından yapılabilir. Bu şekilde külhanbeyli tavırlarla istifa ettirilmesi çağ dışı bir eylemdir. Olay, Vezirköprü demokrasi tarihine kara leke olarak geçmiştir. Saldırıyı gerçekleştirenler  adalet karşısında en ağır şekilde  hesap vermelidirler.” şeklinde ortak bir açıklamada bulundular.

 

SağlıkSen'de Tepki Gösterdi

MHP İlçe Başkanı Ahmet Özata’nın zorla istifa ettirilmesine bir tepki de Sağlık Sen Vezirköprü İlçe Başkanı Abduladir Görel’den geldi. Özata’ya desteğini de bildiren Görel, “MHP İlçe Başkanına yapılan saldırı demokrasiye yapılan saldırıdır. Şiddetle kınıyoruz. Sorumluların adalet karşısında cezalandırılmasını istiyorum.” dedi.

Kaynak: Vezirköprü Özlem

 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER