Abdullah Karapıçak’tan Demirtaş’a Sert Yanıt; 50-60 Yıl Üçkağıtçı Olarak Mı Yaşadın?

İyi Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş’ın “MHP’liler Üçkağıtçı” açıklamasının ardından, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, “Demirtaş, 50-60 yıl Üçkağıt çı olarak mı yaşadı?” dedi.

Abdullah Karapıçak’tan Demirtaş’a Sert Yanıt; 50-60 Yıl Üçkağıtçı Olarak Mı Yaşadın?

 

CHP ve İYİ Parti’den oluşan Millet İttifakı’nın, İYİ Parti İlkadım Belediyesi Başkan Adayı Necattin Demirtaş,ın CHP ilkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel’i ziyaretinde MHP’liler için sarf ettiği sözler gündeme damgasını vurdu.

 

KARAPIÇAK’TAN SERT TEPKİ

İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Av. Burcu Işıtan Satar‘ın da katıldığı ziyarette CHP ilkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel ile seçim değerlendirmesi yapan, İYİ Parti İlkadım Belediyesi Başkan Adayı Necattin Demirtaş’ın sohbet esnasında MHP’lilere üçkağıtçı demesine MHP tabanından ve İl Başkanı Abdullah Karapıçak‘tan da tepki geldi.

 

MHP’LİLER ÜÇ KAĞITÇI NE DEMEK?

Sosyal medyada dolaşan Necattin Demirtaş‘a ait videoyu izlediğini söyleyen Karapıçak, “Söylenen sözler ve söyleyen kişi için çok yakışıksız bir durum” açıklamasını yaptı. Karapıçak açıklamasının devamında ” Üzücü bir cümle. Yani MHP’liler üç kağıtçı ne demek. Hep ömür boyu MHP’de ülkücü olacaksınız, Türk milliyetçisi olacaksınız, Milliyetçi Hareket Partili olacaksınız sonra da MHP’liler üçkağıtçı diyeceksiniz. Bu söyleyene hiç yakışmıyor zaten. Öyle bir düzgün bir kelime değil. Yani yakıştırma da düzgün değil. Bir haksızlık. Ama bir başka siyasi partide siyaset yapacağım, Belediye başkanı olacağım diye ya da bir makam sahibi olacağım diye geçmişine dönüp de üçkağıtçı demek doğru bir şey değil.

 

 

MHP’DE 50-60 YIL ÜÇKAĞITÇI OLARAK MI YAŞADINIZ?

En azından şöyle bir şey olur. Kendisi ile tezat oluşturmuş olur. Yani ömür boyu MHP‘li olarak, Türk Milliyetçisi olarak yaşamış olacaksınız, sonra da başka bir parti tercih edeceksiniz. Ondan sonra dönüp siz geldiğiniz partiye üçkağıtçı diyeceksiniz. Bu şu demek olmaz mı ben size soruyorum. Yani 60 yılınızı 50 yılınızı verdiğiniz yere üç kağıtçı derseniz o zaman size 50-60 yıl üçkağıtçı olarak mı yaşadınız diye adama sorarlar. Bence maksadını aşan bir cümle. Necati beyin ağzına da hiç yakışmayan bir cümle” açıklamasını yaptı.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 13:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.