16 Milyonluk Köprüde Sona Gelindi

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “16 Milyon 250 Bin TL yapım bedeli ile inşaatı devam eden Yeni Şehir Köprümüzü 2018 Yılı Kasım Ayına kadar tamamlayacağız.” dedi.

16 Milyonluk Köprüde Sona Gelindi

 

Çarşamba Belediyesi tarafından Yeşilırmak üzerinde yapılan Yeni Şehir Köprüsü’nde inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor. Öncekilerden farklı olarak Yeşilırmak’ta bir ilki gerçekleştiren Çarşamba Belediyesi 3’er metre yaya ve bisiklet yolu ile 10 metre araç yolu bulunan 160 metre açıklığındaki köprüyü çelik taşıyıcılarla inşa ediyor.

“GELİRLERİMİZ YATIRIMA DÖNÜŞÜYOR”

Yeni köprünün yapımına Belediyenin öz kaynaklarıyla başladıklarını açıklayan Belediye Başkanı Dündar, “Gelirlerimizin yüzde 90’dan fazlasını yatırıma ayıran mali yapısı güçlü bir belediyeyiz. 16 milyon 250 bin TL’ye mal olan yeni köprümüzü de belediyemizin öz kaynaklarıyla inşa ediyoruz. Mimari yapısıyla Şehir silüetine yeni bir görüntü katacak köprü, kuleleriyle ve ışıklandırmasıyla Çarşamba’mızın yeni sembollerinden biri haline gelecek. 2018 yılı Kasım ayı içerisinde köprüyü tamamlayıp kavşak ve bağlantı yollarıyla birlikte hizmete açmayı hedefliyoruz.
 


“ÇARŞAMBA, YENİ KÖPRÜ, KAVŞAK VE BAĞLANTI YOLLARIYLA BÜYÜYOR”
Yeni köprü, kavşak ve bağlantı yollarıyla Çarşamba’nın büyümeye devam edeceğini söyleyen Başkan Dündar, “Batıyaka’da gecen yıl yapımını tamamladığımız Sanayi kavşağından köprüye kadar olan Yeni Şehir Girişimizi (İstasyon Caddesi) köprüye bağlıyoruz. Doğuyaka’da ise köprünün çıkışını Terme Caddesine bağlayacağız. Bu şekilde şehrimiz yeni bağlantı yolları ve yeni köprüsüyle daha da gelişmiş olacak. 2008 yıllarından eski tarihi köprümüzü araç trafiğine kapattıktan sonra Çarşamba Belediyesi olarak Ali Fuad Başgil Köprümüzü yapmıştık. Ancak şuanda şehir merkezindeki tek araç köprüsü trafik yoğunluğunu kaldıramıyor. Yeni köprüyle birlikte bu sorunu ortadan kaldıracağız.” şeklinde konuştu.

 
Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 08:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER