15 Temmuz Şehitlerine Hakaret Eden Cihangir İslam Samsun’a Geliyor

Mecliste yaptığı konuşmada “15 Temmuz akşamı iki batılın çatışmasını seyrettik biz” diyerek tepkilere neden olan ve hakkında dava açılan Saadet Partisi Milletvekili Cihangir İslam, Atakum’da konferans düzenleyecek.

15 Temmuz Şehitlerine Hakaret Eden Cihangir İslam Samsun’a Geliyor

 

Kasım 2018 tarihimde Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünde FETÖ’nün, 15 Temmuz’da şehit ettiği 250 şehit ile ilgili “15 Temmuz akşamı iki batılın çatışmasını seyrettik biz”  sözleriyle tepkilerin odağı haline gelen Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Saadet Partisi Atakum ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılacak.

 

15 TEMMUZ’DA İKİ BATIL ÇATIŞTI

Cihangir İslam meclis kürsüsünde şöyle konuştu:

“Ortada bir çatışma varsa bu illa doğru ile yanlışın çatışması değildir, doğru ile yanlış çatışır, yanlış ile yanlış da çatışır; batıl ile batıl da çatışır. 15 Temmuz akşamı iki batılın çatışmasını seyrettik biz bu ülkede.

 

 

TAZMİNAT DAVASI AÇILDI

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam aleyhinde, TBMM Genel Kurulunda FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin sözleri nedeniyle 10 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

Kaynak: GercekTaraf.com

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 21:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER