Yeni parti kuruldu, ismi Yaşam ve Adalet Partisi

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kurması beklenen yeni parti tartışmaları devam ederken Yaşam ve Adalet Partisi kuruldu. Kısa adı YAP olan Yaşam ve Adalet Partisi için Türk Patent ve Marka Kurumu'na başvuru yapıldı.

Yeni parti kuruldu, ismi Yaşam ve Adalet Partisi

Ali Babacan ekibinden bir siyasetçinin yeni parti için “Kasım sonu, Aralık başı” itibariyle partinin kuruluş dilekçesinin İçişleri Bakanlığı’na verileceği bilgisinin geldiği günde yeni bir parti için ilk adım atıldı.

Milli Gazete’de yer alan habere göre; kısa adı YAP olan Yaşam ve Adalet Partisi için için Türk Patent ve Marka Kurumu’na (TPE) başvuru yapıldı. TPE ismi koruma ve inceleme altına aldığı belirtildi. Ayrıca yeni partinin logosunda “başak”, “güneş” ve “terazi” simgelerinin yer alması dikkat çekti.

TPE sitesinde başvuruyla ilgili, “Başvurunuz veri giriş aşamasındadır. Mal ve hizmet girişi, kodlama ve arama işlemlerinden sonra KHK”nın 7. maddesine / 6769 sayılı Kanunun 5. maddesine uygunluk açısından incelenecek olup reddedilip edilmeyeceğine karar verilecektir.” ifadelerine yer verildi.

TPE’nin erişime açık sayfasında Yaşam Ve Adalet Partisi için kimin başvuruda bulunduğu henüz belirtilmemiş.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 01:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER