Devlet Bahçeli, Süleyman Soylu'yu savundu: Bu pis bir kumpastır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendisine "Soros çocuğu, hayvandan aşağı" demesi üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu bakanlığın önüne davet eden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a tepki gösterdi.

Devlet Bahçeli, Süleyman Soylu'yu savundu: Bu pis bir kumpastır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendisine "Soros çocuğu, hayvandan aşağı" demesi üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu bakanlığın önüne davet eden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a tepki gösterdi.

Bahçeli, Özdağ'ı "ateşle oynayan provokatör" olarak nitelendirirken, "Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınıştır" dedi. 

Sosyal medya platformu Twitter üzerinden açıklama yapan Bahçeli, Ümit Özdağ'ın İçişleri Bakanlığı binasına yürümeye çalışması ve Soylu'ya yönelik yaptığı açıklamaları eleştirirken, "İçişleri Bakanımızın ismi Süleyman Soylu’dur. Bakanlık önünde pespaye görüntüler eşliğinde magandalık yapanlar, anarşist yöntemlere müracaat edenler ateşle oynayan provokatörlerdir" ifadesini kullandı. 

Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye’miz maksadı bulanık, meşrebi buruşuk, meselesi bunalım çıkarmak olan müflis odaklar eliyle karanlık bir ortama sürüklenmek, kavga ve kargaşa iklimine sokulmak istenmektedir. Kaldı ki dış tazyik ve telkinlerin refakatiyle Türkiye Cumhuriyeti’ne meydan okunmaktadır.

Türk milleti gelişmeleri kaygıyla takip etmektedir. Nereye ve hangi çevrelere hizmetkarlık yaptıkları sır olmayan menfur zihniyetlerin siyasi kamuflaja bürünerek sokak üslubuna heveslenmeleri, bu vesileyle toplum huzurunu zehirleme teşebbüsleri çok ciddi bir tehdittir.

Sayın İçişleri Bakanımızın ve İçişleri Bakanlığımızın hedef alınması, saat 11 randevusuyla bakanlık çevresine yığınak yapılması vaka-ı adiyeden bir olay şeklinde görülemeyecektir. Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınıştır.

Şu hususu herkes bilmelidir: Türkiye’nin terörle mücadeleyi yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla ve kahramanca icra ettiği bir dönemde milli güvenliğimizi müdafaa, milli bekamızı muhafaza eden kurum ve kuruluşların iğrenç polemiklerin içine çekilmesi alçak bir komplodur.

Türkiye’nin terör kamburundan kurtulması için insanüstü bir çaba sarfeden devlet ve siyaset adamlarımızı, tıpkı terör örgütlerinin ağzıyla hedef tahtasına koyanlar tarih huzurunda büyük bir vebalin altındadır. Hiç kimse terbiyesizlik yapmasın, herkes sınırını ve yerini bilsin.

Başta İçişleri Bakanımız olmak üzere terörle mücadeleyi inançla, imanla ve iradeyle yürüten kim varsa milletimizin desteği sonuna kadar arkalarındadır. Bu saygın isimlere kim ya da kimler hakarete yeltenmişse hepsini birden şiddetle kınadığımız ve kınayacağımız tartışmasızdır.

İçişleri Bakanımızın ismi Süleyman Soylu’dur. Bakanlık önünde pespaye görüntüler eşliğinde magandalık yapanlar, anarşist yöntemlere müracaat edenler ateşle oynayan provokatörlerdir. Türk milleti Soylu duruşu da bilmekte, lekeli ve gölgeli müfterileri de görmektedir.

Biz herkesin ederini de, giderini de, ciğerini de iyi biliriz. Sudan sebeplerle, fuzuli polemiklerle, sipariş gayelerle Türk devletine cephe açıp terör örgütlerinin ümidi olanlara bu aziz vatanı heba ve heder ettirmeyiz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur
Uğur - 2 hafta Önce

Siyaset magazini geçti kim doğruyu söylüyor kim yalan söylüyor anlamadım ama anladığım büyük bir sıkıntı var

SIRADAKİ HABER