Sinem Gedik ve İntizar'ın Videosuna Yayın Yasağı Getirildi

Mustafa Ceceli'nin eski eşi Sİnem Gedik ile İntizar'ın ilişki yaşadığı iddialarının olduğu videoya yayın yasağı getirildi.

Sinem Gedik ve İntizar'ın Videosuna Yayın Yasağı Getirildi

Sinem Gedik tarafından, mahkemeye sunulan davanın gizlilik esasına göre sosyal medya ve internet haber sitelerinde İntizar ve Sinem Gedik'in videolarının bulunması üzerine haberlere ve video görüntülere yayın yasağı getirildi.

Sİnem Gedik'in avukatı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Müvekkil ile şarkıcı Mustafa Ceceli’nin ortak çocuklarıyla ilgili velayet davası devam etmektedir. Konu ile ilgili ekte sunulan İstanbul 9. Aile Mahkemesinin 2018/475 Esas sayılı dosyasından verilen kararda da görüleceği üzere, dava dosyasına sunulan her türlü iddia, yorum, görüntü ve delille ilgili olarak, telafisi imkansız zararların doğmasını engellemek için “yazılı ve görsel medya organları ile internet ortamında velayetin değiştirilmesi davası ile ilgili olarak her türlü haber ve yorum  içeren haberlerin durdurulması” yönünde tedbir kararı verilmiştir. Ancak bu tedbir kararına rağmen konuyla ilgili Tv kanallarında, yazılı ve görsel medya organlarında, internet ortamında ve çeşitli sosyal medya hesaplarında, müvekkille ilgili ve işbu davayla ilgili olarak haber ve yorumların yayınlandığı tespit edilmiştir.

Tarafımızca söz konusu yayınlar ve içerikleriyle ilgili hukuka aykırı hareket eden kişi ve kurumlara karşı yasal mercilerde gerekli işlemler başlatılmış ve başlatılmaya da devam etmektedir. Bununla birlikte çeşitli web sitelerinde ve sosyal mecralarda yayınlanan içeriklerin bir kısmıyla ilgili Sulh Ceza Hakimliği’ne başvuruda bulunularak erişim engelleme kararı da alınmıştır.

Mahkemenin tedbir kararına rağmen, müvekkilin kişilik haklarını zedeleyen ve ağır bir saldırı içeren haber, yorum ve içeriklerin bir kısım medya organlarınca hala yayınlanmaya devam ettiği tespit edilmiştir.  

Söz konusu hukuka aykırı davranış TCK 134. maddesi gereğince aynı zamanda suç niteliğinde olup, müvekkilin ve özellikle Mustafa Ceceli’yle ortak çocuklarının yaşayacağı telafisi imkansız zararlar nedeniyle bu yayınlara derhal son verilmesi, mevcut içeriklerin portallardan kaldırılması ve bundan sonra da bu konuyla ilgili herhangi bir yayın ya da haber yapılmaması gerekmektedir.

Yukarıda bahsi geçen nedenlerle; mahkemenin tedbir kararına rağmen müvekkil ve konuyla ilgili hukuka aykırı olarak haber ve yorum yapan ve bunları yayınlayan, mevcut haberleri kaldırmayan  kişi ve kurumlar hakkında her türlü hukuki ve cezai yaptırım için yasal yollara başvuracağımızı, yapılan yayınlar nedeniyle Savcılığa suç duyurusunda bulunacağımızı, müvekkilin ve çocuğunun uğramış olduğu maddi ve manevi her türlü zararın tazmini için tazminat davası açacağımızı,  yargılama giderleri ile ücreti vekaletin de bu kişi/kurumlara ait olacağını vekaleten ihtar ederiz.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER