Advert

Palandöken, Vergi İndirimleri Ekonomiye Cansuyu Olacak

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu olarak uzun zamandan beri talep ettikleri vergi indirimlerinin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan ÖTV ve KDV indirim açıklanmasının sevindirici olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Uzun zamandır talep ettiğimiz vergi indirimi müjdesini Bakan Albayrak verdi.

Palandöken, Vergi İndirimleri Ekonomiye Cansuyu Olacak
Palandöken, Vergi İndirimleri Ekonomiye Cansuyu Olacak Editör

 

Bu vergi indirimleri ekonomiye cansuyu olacak. Ekonomideki çarklar yeniden dönecek, herkes ekonomik daralma beklerken vergi indirimleri büyümeye katkı sağlayacak. En önemlisi bu indirimler net indirim olarak fiyatlara yansıyacak” dedi.

 

-“ENFLASYON CİDDİ ORANDA DÜŞECEK”

Vergi gelirlerinin dörtte biri otomotiv ve yan sektörlerinden geldiğinin altını da çizen Bendevi Palandöken, “Bu indirimler ile yükselen enflasyon ciddi oranda düşecek. Bu vergi indirimleri başta mobilya, beyaz eşa olmak üzere canlılık oluşturacak. Otomotivdeki durgunluk ise vergi indirimi ile sektörde büyük bir canlılık sağlayacak. En önemlisi vergi indirimleri vergi gelirlerini azaltmayacak tam tersine artıracak. Satılmayan malın vergisi olmadığı için ekonomi canlandıkça vergi gelirleri de artacak.

İndirimin yapıldığı sektörlerde üretimin hızla artmasını bekliyoruz. Dolayısıyla vergi indirimleri işsizliğin azaltılmasına da büyük katkı sağlayacak. Ancak sadece belirli sektörlerde değil tüm sektörlerde SGK primlerinde de indirim yapılarak istihdam da teşvik edilmeli” diye konuştu..

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sırt Ağrısı İçin Kendi Spermini Vücuduna Enjekte Eden Adam Hastaneye Kaldırıldı
Sırt Ağrısı İçin Kendi Spermini Vücuduna Enjekte Eden Adam Hastaneye Kaldırıldı
Samsun'da 14 Araç Birbirine Girdi
Samsun'da 14 Araç Birbirine Girdi