Vatandaşlar araç muayenesinden alınan 420 liraya isyan etti, TÜVTÜRK protesto ediliyor

Türkiye'de periyodik araç muayenesinde yetkili ve görevli tek kuruluş olan TÜVTÜRK'te araç muayene ücretlerinin 420 TL olmasına vatandaşlar isyan etti. Sosyal medyadan, araç muayene ücretlerini protesto eden vatandaşlar, 'bu soyguna bir an önce son verilsin' paylaşımları yaptı.

Vatandaşlar araç muayenesinden alınan 420 liraya isyan etti, TÜVTÜRK protesto ediliyor

Türkiye'de periyodik araç muayenesinde yetkili ve görevli tek kuruluş olan TÜVTÜRK'te araç muayene ücretlerinin 420 TL olmasına tepkiler bitmek bilmiyor.

HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ
Günlerdir sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren araç sahipleri, alınan ücretin fahiş olduğuna dikkat çekiyor.  Firmanın Araç Muayenesi, Yola Elverişlilik Muayenesi, Tadilat Sonrası Muayene, Zorunlu Muayene, Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü ve Tespit gibi 10 dakikalık işlemler için yüksek ücret aldığını söyleyen araç sahipleri ‘Hakkımızı helal etmiyoruz” paylaşımları sosyal medyayı sallamaya devam ediyor.

BAKANLIK DEVREYE GİRSİN
TÜVTÜRK'ün 10 dakikalık bir muayene için 420 TL aldığını belirten vatandaşlar bunun kabul edilemez olduğunu dile getirdi. Tepkilerin ardı arkası kesilmez iken alınan ücretle ilgili olarak bakanlığın devre girmesini bekleyen araç sahipleri Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun devreye girmesini bekliyor.

ONARIM YOK, TAMİRAT YOK
Kolay para kazanmadıklarının üzerine basarak "Onarım, tamirat yok. Paranın kazanılması bu kadar kolay mı? Kredi kartı geçmiyor, peşin para alınıyor” diyen araç sahipleri Bakan Karaismailoğlu’nun alınan fiyatla ilgili olarak yeni bir ayarlama yapmasını istiyor.


BİRİ BUNU DURDURSUN
Vatandaşlar sosyal medya platformlarındaki yaptığı paylaşımlarında “Peşin parayı alıyorlar. Kimseyi konuşturmuyorlar. Çay bile ikram etmiyorlar. Bizi ne görüyorlar” gibi sözlere yer veren araç sahiplerine aracı olmayan vatandaşlarda büyük destek verirken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun konuyla ilgili olarak ne gibi bir girişim veya açıklama yapacağı ise merak ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER