Valilikten 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismara ilişkin açıklama

İstanbul Valiliği, önceki gün Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde 5 yaşındaki çocuğun cinsel istismara uğramasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Valilikten 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismara ilişkin açıklama

Açıklamada, "Küçükçekmece ilçemiz Kanarya Mahallesinde 22 Nisan 2019 tarihinde meydana gelen küçük yaştaki çocuğun istismarı olayını nefretle kınıyor, yavrumuza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. İnsanlık dışı, vicdanları sızlatan ve asla kabul edilemez durumdaki bu tür olaylar hepimizi derinden üzmektedir. Bu menfur olayın öğrenilmesiyle birlikte yavrumuza ve ailemize hemen sağlık ve psiko-sosyal hizmet desteği sağlanmıştır" denildi.

Açıklamada, "Olayın failinin yakalanması ve en kısa sürede adalete teslim edilmesi için İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün Asayiş, Çocuk Şube, Terörle Mücadele, Siber Suçlar, İstihbarat, Güvenlik, Çevik Kuvvet ve diğer birimlerinden oluşan ekiplerimizle titizlikle ve kesintisiz devam eden bir çalışma başlatılmıştır" bilgisine yer verildi.

Açıklamada, "Sosyal medyada mağdur yavrumuzun ve ailesinin sağlık durumlarına ilişkin yapılan bazı paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Maalesef bu tür müessif olayların toplumda kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen bazı çevreler tarafından provokasyon amacıyla kullanıldığı da tarafımızdan dikkatle izlenmekte ve tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlem başlatılmaktadır. Bu olayları kullanmak isteyen art niyetli paylaşımlara itibar edilmemesini, yoğun emek ve mesai içerisinde bu tür olayların önlenmesi ve aydınlatılması için görev yapan güvenlik güçlerimize yardımcı olunmasını bekliyoruz" ifadeleri kullanıldı. 

5 YAŞINDAKi ÇOCUĞA NE OLMUŞTU?

İstanbul Küçükçekmece'de 5 yaşıdaki çocuğa taciz iddiası mahalleyi karıştırdı. Olayın duyulmasının ardından mahalleli zanlınon bulunması için harekete geçti. Emniyetin önüne gelerek taleplerini ileten mahalleli, zanlının yakalanması için de çalışıyor. Emniyet güçleri de 5 yaşındaki çocuğa tacizde bulunan zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı. 

Olay akşam saatlerinde Küçükçekmece Kanarya Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre dört yaşındaki küçük kız çocuğu sokakta oynuyordu. Ailesinin hastanede öğrenilen küçük kız, bir şahıs tarafından alıkonularak istismara uğradı.Olayın meydana çıkmasının ardından polis şüpheli şahsı arama çalışmalarına başladı. Küçük kız Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde tedavi altına alınırken, Kanarya Mahallesi sakinleri ise ellerinde pankartlarla polis merkezi önünde eylem yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 22:02
YORUM EKLE