Türkiye'den 9 ülkeye uçuşlar durduruldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, "Almanya, Fransa, İspanya, Norveç,Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç, Hollanda'ya uçuşlar Cumartesi günü saat 08.00'den 17 Nisan'a kadar durduruldu." dedi.

Türkiye'den 9 ülkeye uçuşlar durduruldu

Corona virüsü Bilim Kurulu sonrası kameraların karşısına geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Corona virüsünden  dolayı okulların tatil edilmesinin duyurulmasıyla birlikte otogarlarda yolcu yoğunluğunun yaşanmaya başlandığına dikkat çekerek, “İnsanlarımızın mağdur olmaması için D2 ve B2 belge sahipli araçlarında sefer yapmalarına izin verdik. Böylece de yoğunluğu ortadan kaldırmış olacağız” dedi.

17 NİSAN’A KADAR UÇUŞLAR DURDURULDU

9 ülkeye daha uçuşların durdurulduğunu ifade eden Turhan sözlerini şöyle sürdürdü;

*Almanya, Fransa, İspanya, Norveç,Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç, Hollanda'ya uçuşlar Cumartesi günü saat 08.00'den 17 Nisan'a kadar durduruldu. Bu tarih Sağlık Bakanlığı'nın kararı ile ileriye veya geriye alınabilir.

*Bilim Kurulu'nun önerisi Sağlık Bakanlığı'nın kararları doğrultusunda uçak içi anonslar ile yolcu sağlık tanıtım kartlarının doldurulması dahil olmak üzere uyarıcı ve önleyici tedbirleri alıyoruz.

*Ankara-İstanbul, İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren hatlarında 13-14-15 Mart tarihlerinde ilave seferler koyduk.

*Ana hat ve bölgesel trenlerde ilave vagonlar koyuyoruz. Böylece YHT hatları ve bölgesel trenlerde 14 bin 350 ilave yolcu kapasitesi oluşturduk.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 12:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.