Tarım Kredi Kooperatifleri'nde birçok ürün indirimli satılacak

DSİ toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30-35 indirimle satışa başlayacaklarını söyledi.

Tarım Kredi Kooperatifleri'nde birçok ürün indirimli satılacak

Erdoğan ''Tarım Kredi olarak sadece ette değil, diğer ürünlerinde de şeker, un, zeytinyağı, ayçiçeği özellikle 20-30 çeşit üründe de indirime gidilecek. Talimatımız şu, sen kâr amacıyla çalışmayacaksın. Başa baş noktasıyla vatandaşımı koruyacaksın. Tarım Kredi Kooperatifi de bu amaçla çalışmalarınızı hızlandıracak. Bu, piyasaların dengesini bozanları da hizaya getirecek'' dedi.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde DSİ tarafından yapımı tamamlanan 34 hidroelektrik santralinin açılış töreninde konuşan Erdoğan, Tarım Kredi marketlerinde 20-30 çeşit üründe indirime gidileceğini söyledi.

Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30-35 indirimle satışa başlayacaklarını kaydeden Erdoğan ''Bu, piyasaların dengesini bozanları da hizaya getirecek. Tarım Kredi olarak sadece ette değil, diğer ürünlerinde de şeker, un, zeytinyağı, ayçiçeği özellikle 20-30 çeşit üründe de indirime gidilecek. Talimatımız şu, sen kâr amacıyla çalışmayacaksın. Başa baş noktasıyla vatandaşımı koruyacaksın. Tarım Kredi Kooperatifi de bu amaçla çalışmalarınızı hızlandıracak'' dedi.

Enerji konusuna da değinen Erdoğan ''Evvelsi gün Abdülhamid Han Sondaj Gemisi'ni uğurladık. Yunanistan çok rahatsız olmuş. Ya bu Erdoğan ne yapıyor demiş? Erdoğan görevini yapıyor. Bu gemi dünyada ilk, öyle bir sondaj gemisi. Biz yıllarca paramızla sondaj yaptıracak gemi kiralayamadık, şimdi dört tane sondaj gemimiz var.'' diye konuştu.

Erdoğan yapımı tamamlanan 34 hidroelektrik santrali hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Yatırım bedeli 16 milyar lirayı bulan bu santraller, ülkemize yıllık 2.7 milyar lira ekonomik fayda sağlayacak. Ülkemizin toplam su depolama kapasitesini 180 milyar metreküpün üzerine çıkarmamız sayesinde en kurak mevsimlerde dahi artık susuzluk yaşamıyoruz."

YORUM EKLE