Migros İphone 11 indirimi yaptı, vatandaşlar izdiham oluşturdu

Muhteşem Cuma indirimleri adı altında bir çok firma ürünlerini indiriml bir şekilde satmaya başladı. Migros şubesinde piyasa değeri 7300 TL olan İpone 11 telefonu 5,999 liraya satıldığı öğrenilince bir çok vatandaş Migros şubesi açılmadan kapının önünde izdiham oluşturdu. Şube kepenklerini açar açmaz markete giren vatandaşlar indirimli İphone 11 alabilmek için birbirini ezdi. O görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Sosyal medya, yılın en büyük “indirim” dönemi olan şu günlerde indirim yerine yapılan zamlara ilişkin tepkilerle dolup taşıyor. Özellik e-ticaret sitelerinde yapılan kampanyalar vatandaşın gözünde pek de güven teşkil etmiyor. Buna rağmen bazı şirketler, gerçekten kısa süreli işe yarar indirimler de düzenliyor.

Apple’ın kendi sitesi ve fiziksel mağazalarında 7.299 TL’ye sattığı iPhone 11 64 GB, Migros’un düzenlediği kampanya ile 5.999 TL’ye satılacak. 26 Kasım’da başlayan kampanya 29 Kasım’a kadar sürecek. Satışların internet üzerinden değil de Migros mağazalarından yapılacak olması nedeniyle, vatandaşların mağazalara akın etmeleri bekleniyordu.

Beklenen oldu, bir Migros açılışında iPhone 11 izdihamı çıktı:

Buna benzer bir olaya, geçtiğimiz haftalarda yapılan ve izdiham nedeniyle ertelenen Xiaomi mağaza açılışında tanık olmuştuk. Ankara’da yaşanan Xiaomi izdihamına neden olan kalabalık, mağazanın camlarını çatlatmış ve açılış iptal edilmişti. Bugün de benzer bir durum Migros market şubelerinden birisinde yaşandı.

Görüntüler bir Ekşi Sözlük yazarı tarafından ilgili başlık altında paylaşılırken, konum bilgisi verilmemiş durumda. Ancak açıklamalardan bu izdihamın ucuz iPhone 11 satışı nedeniyle yaşandığı rahatlıkla anlaşılıyor. Migros mağaza yetkililerinin konu ile ilgili henüz açıklaması bulunmuyor.

26 Kasım’a kadar devam edeceği söylenen kampanya için son 2 gün kalmış olsa da Migros, büyük ihtimalle iPhone 11 stoklarını erkenden bitirecek gibi görünüyor. Bu arada iPhone 11 64 GB modeli, internet üzerinde de eş değer fiyatlarda bulunabiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER