Migros hakkında soruşturulma başlatıldı

Migros işçilerinin eylemi sonuç verdi... Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Migros çalışanı işçilerin şikayetleri ile ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Migros hakkında soruşturulma başlatıldı

Migros'un Esenyurt'taki deposunda çalışan 400 işçi, 3 Şubat'ta açıklanan yüzde 8'lik zam nedeniyle iş bırakma eylemine başladı.

Şirket, eyleme katılan 257 işçiyi “iş hukukunu bozdukları” gerekçesiyle işten çıkardı.

İŞÇİLERE KARŞI TEPKİ ÇEKEN TUTUM

Hakkını arayan işçiler eylemi, Migros Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan'ın Beykoz'daki villasının önüne yapmaya başladı.

Bunun üzerine Tuncay Özilhan, şikayetçi oldu.

Eyleme katılan işçiler, polis ekipleri tarafından önce gözaltına alındı, ardından da serbest bırakıldı.

BAKANLIK EL ATTI

Migros’un işçi kesimine olan tutumu Türkiye’nin gündemini sallarken, eylem sonuç verdi...

Özellikle sosyal medyada büyük bir tepki oluşurken, Migros ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den çok önemli bir açıklama geldi.

“EMEKÇİMİZİN MAĞDUR EDİLMESİNE GÖZ YUMMAYACAĞIZ”

Bakan Bilgin, soruşturma başlatıldığını belirterek, “Migros çalışanı işçilerin şikayetleri ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak soruşturma başlattık. Hiçbir işçimizin, emekçimizin mağdur edilmesine göz yummayacağız.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur
Uğur - 3 ay Önce

Her yerde işci mağdur iş verende mağdur bunlar kurtla kuzuyu yer çobanla yas tutar istihdam sağlayan iş adamlarına devlet gereken desteği veriyormu Avrupa ülkelerine bir bakın hükümetleri esnafa gereken destekleri fazlasıyla karşılıyor Türkiye bu saydığım ülkelerden hiç bir eksiği yok fazlası var bir vatandaş olarak düşüncem fırtınadan önceki sessizlik diye düşünüyorum ekonomi daha kötü olacak bence mazotun ne kadar olduğundan haberleri yok bi çare dolanıyor lar aksini söylersen söylemediklerini bırakmıyorlar hiç ceplerinden mazot almışlarmı vergi vermişler mi sanayiye gidip artan yedek parça fiyatlarına bakmışlarmı millet sessiz bir şekilde seçimi bekliyor seçim geldiğinde bakacaz o havalara ben niye porsiyon küçültecem ben niye turfanda sebzeyi neden taneyle alacam turfanda yemeyecek mişim niye benim çocuğum eşim insan değilmi benim ailemin yediği porsiyona dil uzatacak kadar düşenler bu ülkeye hiç birşey veremez seni ben bana üstünlük sağlaman için seçmedim seni ben benim verdiğim vergilerle beni aşşağıla diye seçmedim Allah beni affetsin size oy verdim Allah beni affetsin binlerce kez tövbe tövbe son olarak sizlerde haklısınız hoyratca harcadınız hiç hesap edemediniz bu hale geleceğinizi bir ata sözü var tatlı tatlı yemenin acı acı..... Var derler

SIRADAKİ HABER