Madina Ghawsi kimdir? Madina Ghawsi tutuklandı mı? Afgan Madina Ghawsi ne videoda ne dedi?

TikTok kullanıcısı Madina Ghawsi Türkiye'nin gündemine oturdu. Peki Türklere hakaret videolarıyla gündeme gelen Afgan kadın Madina Ghawsi kimdir? Türkiye’de üniversite okuyan Ghawsi, Türklere “inş biticeksiniz, Afganların hakkını yiyorsunuz, zaten bitiyorsunuz görmüyorsunuz gömülmüşsünüz” sözleriyle tepki çekti. TikTok’ta “madoghawsi2412” adlı hesabı ile bilinen ve burada Türkiye aleyhine çirkin ifadeler kullanarak videolar yayınlanan Afgan kadın Madina Ghawsi’ye sosyal medyada büyük tepkiler geldi. Türklere hakaret içeren videolar yayınlayan kadının yakalanarak tutuklanması istendi. İşte detaylar...

Madina Ghawsi kimdir? Madina Ghawsi tutuklandı mı? Afgan Madina Ghawsi ne videoda ne dedi?

Tiktok'ta yayın yapan "madoghawsi2412" kullanıcı isimli Afgan kadının videoları Türkiye'yi ayağa kaldırdı.

Peki Türklere hakaret içeren videosuyla tepki çeken Madina Ghawsi kimdir? İşte haberin detayları...

Madina Ghawsi kimdir?

Aksaray Üniversitesi'nden mezun olup Almanya'ya gittiği öne sürülen Madina Ghawsi adlı Afgan kadının videoları sosyal medyada infial yarattı.

Videolarında Türk halkını ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı hedef alan Ghawsi, sosyal medyada tepki çekti.Madina Ghawsi Kimdir?

Aksaray Üniversitesi’nden mezun olarak Almanya’ya gittiği iddia edilen Madina Ghawsi adlı kadın Afgan’dır. TikTok üzerinden yayınladığı videolarında Türk halkını hedef alan içerikler yayınlayan Ghawsi büyük bir infial yarattı.

Ghawsi kısa sürede tepki çeken hakaret dolu videolarını kaldırdı.

Ghawsi paylaşımında, "Siz deli misiniz? Siz kafayı mı yediniz ne yediniz? Salak mısınız? Salaksınız onu biliyorum. Biz sizlere “Türkiharı” diyoruz, biliyor musunuz? Gerçekten de öylesiniz. Ben videoyu kaldırmadım, videoyu kapattım.

Çünkü siz pisliklerle uğraşacak halim yok. Çok iyi insanlar da var Türkiye’de. Ben onlara hiçbir zaman kötü bir şey söylemek istemedim ve söylemiyorum da. Bu videoyu siz pislikler için koymuştum. Kaldırdım, daha fazla olmasın diye. Çünkü sesimi duydunuz mu? Evet duydunuz, o yeter bana. Şimdi s... gidin, benimle uğraşmayın." ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2022, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER