Kuranı yırtan GİG Tv İbrahim Atabey kimdir, nereli, nerede, yakalandı mı tutuklandı mı? Video Haber

Youtube'da yayın yapan İbrahim Atabey isimli bir şahıs, Kur'an-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) hakkında hakaret içerikli ifadeler kullandı. İbrahim Atabey'e tepkilerin çığ gibi büyümesinin ardından sosyal medyada "İbrahim Atabey tutuklansın" sesleri yükseldi. Youtube'da yayın yapan İbrahim Atabey isimli bir şahsın tutuklanması için sosyal medyada hashtag açıldı. Türkiye gündemini sarsan İbrahim Atabey olayı nedir? İbrahim Atabey ne dedi, neden tutuklanması isteniyor? İbrahim Atabey kimdir? İbrahim Atabey tutuklandı mı?

İBRAHİM ATABEY KİMDİR?

İbtahim Atabey, Youtube fenomeni olarak tanınan ve İslam karşıtı videolarıyla tanınan bir isimdir. Atabey Youtube 'GİGTV' kanalında ilahi dinlerin ve kitapların kaynaklarını araştıran içerikler yapmaktadır. Sözde araştırmaları ile kitapların ilahi bir güç tarafından yazılmadığına dair tespitler yapan Youtuber olarak nitelendirilmektedir.

Rusya'da yaşadığı iddia edilen İbrahim Atabey, çektiği videoları Youtube'da yayımlayarak fenomen haline geldi. Konyalı olduğu öğrenilen Youtuber, paylaştığı son videoda söyledikleri nedeniyle tepki çekti.

İBRAHİM ATABEY OLAYI NEDİR?

Twitter'da hakkında #ibrahimatabeytutuklansın etiketiyle gündem olan İbrahim Atabey, Youtube yayınında İslamiyetin kutsal kitabı olan Kur'an-ı Kerim'i yırtarak sayfalarına tükürdü. Videonun devamında peygamber Hz. Muhammed hakkında da hakaretlerde bulunan Atabey, konuya ilişkin açıklamada bulunmadı.

Kur'an-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) hakkında hakaret içerikli ifadeler kullanmıştır.

İBRAHİM ATABEY TUTUKLANDI MI?

Emniyet Genel Müdürlüğü, Kur'an-ı Kerim'e ve Peygamber Efendimize hakaretler yağdıran Youtuber İbrahim Atabey hakkında yasal işlem başlattı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Youtube kanalında Kur'an'ı Kerim ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'i (S.A.V) hedef alan küstah açıklamalarda bulunan İbrahim Atabey hakkında yasal işlem başlatıldığını açıkladı.

Emniyet'ten yapılan açıklamada, "Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında; 16 Kasım 2020 tarihinde YouTubeadlı video paylaşım sitesinde paylaşılan ve sosyal medyada #İbrahimAtabeyTutuklansın etiketiyle gündeme gelen bir videoda dini değerleri alenen aşağılayan ve kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'i yırtan şahsın görülmesi üzerine tespit çalışması yapılmıştır. Videodaki şahsın İ.A. olduğu, çeşitli suçlardan 11 adet kaydının bulunduğu, firari olarak Rusya'da ikamet ettiği anlaşılmıştır. Şahıs hakkında yasal işlem başlatılmış olup ülkemize iade süreci takip edilmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 21:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rauf tantik
Rauf tantik - 6 ay Önce

Acıyorum senin gibi köpeklere.asagilik şerefsiz

Ali demirci
Ali demirci - 6 ay Önce

Bunun konyada anasi bacisi yokmu.

Mustafa Dur
Mustafa Dur - 6 ay Önce

Devletimiz bana imkan verse onu oduğu yerde inlete inlete diri diri yakarım

Esref aba
Esref aba - 6 ay Önce

Ula şerefsiz oğlu şerefsiz götün yiyorsa bir müslümanın yanında bu hakareti yapta seni göreyim şeytanın dölü Allah belanı verecek

Falcon10
Falcon10 - 6 ay Önce

Be zibidi. Ülkende bir çok suçtan aramıyorsun, Rusya'ya kaçmışsın. Şimdi orada akıllanıp uslanarak iflah olacağına, sen insanların inançlarına hakaret etmeyi seçerek popüler olmayı seçtin. Neden yaptın be bu yanlışı? Şimdi hadi Allah'a inanmayan ateistsin, bunun sana nelere mal olacağınıda düşünmüşümdür ha. Bu hareketin ile sen camii duvarına işeyen eceli gelen it oldun be. Bekle, her an kapın kırılıp senin alınmam yakındır be it oğlu it. Senin o çok büyük sandığın bu dünyanın ne kadar küçük olduğunu göreceksin. ????????

SIRADAKİ HABER