banner176

Kriz SMSC platformu nedir, kimdir, neden mesaj gönderdiler? kriz sms nedir?

Binlerce insana gelen Kriz SMSC platformu mesajı neden gönderildi? Kim tarafından ne amaçla gönderildi?

Kriz SMSC platformu nedir, kimdir, neden mesaj gönderdiler? kriz sms nedir?

 

Doğal afetler ve krizler anında belli bölgelerde yaşayan insanlara bu şekilde SMS gönderildiği öğrenildi. Bu konuyla ilgili henüz detaylı bir açıklama yapılmamış olsa da bir anda telefonuna bu şekilde SMS gelen kişiler heyecanlanıp internette bu aramayı yapıyor. Bu yüzden sizlere bilgi olması amacıyla bu yazımızı yazdık. Normalde doğal afetler, kriz anları vesaire durumlarda bu SMS’ler Doğal Afet Kurumu tarafından bütün telefon kullanan abonelere gönderiliyor. Ancak şu anda bu SMS’i ülkenin dört bir yanından kişi aldığı için bölgesel bir doğal afet söz konusu değil. Bu yüzden deneme amaçlı da yollanmış olabilir. 

Uygulanan yeni geliştirmeler ve platform optimizasyonları sayesinde 80 milyon aboneye SMS (kısa mesaj) gönderimi gerçekleştirebiliyor. Bu sayede mobil operatörler özellikle kriz, afet ve acil durumlarda tüm abonelerine bilgilendirme ve uyarı mesajlarını anında gönderebiliyor.

Bölgesel bir afet veya acil durumda sadece o bölgedeki aboneleri haberdar etmek gerekebiliyor. Bu durumda da Defne Telekomünikasyon mobil operatörlerin hizmetine Cell Broadcast ürününü sunuyor. Cell Boadcast ile mobil operatörler istenen bölgedeki abonelere, şebekeye bağlı kalmadan baz istasyonları aracılığıyla bilgilendirme mesajlarını güvenilir ve hızlı bir şekilde yayınlayabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER