Koronavirüsten korunmak için inek idrarı içtiler

Dünya'da 120'yi aşkın ülke koronavirüs salgını ile uğraşıyor. Bazı ülkeler koronavirüs salgını için önceden önlem alırken bazı ülkeler ise önlem almakta gecikti. Koronavirüs salgınını önlemek için hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerekirken, Hindistan'da salgından korunmak için inek idrarı içme partisi düzenlendi.

Koronavirüsten korunmak için inek idrarı içtiler

Hindular’a göre kutsal saydıkları ineğin idrarı koronavirüs dahil her derde deva.

İneğin kutsal sayıldığı Hindistan’da bir grup Hindu, yeni tip koronavirüsten (Covid-19) korunmak için ‘inek idrarı içme partisi’ düzenledi.

Uzmanların, inek idrarının koronavirüsü önleyebileceğine dair hiçbir kanıt olmadığını belirtmesine rağmen, etkinliğe katılım yüksek oldu. Tüm Hindistan Hindu Birliği adlı grubun ev sahipliğinde düzenlenen partiye katılan yaklaşık 200 kişi, sunulan içeceklerin tadını çıkardı.

Hindistan'da inek idrarı içme etkinliği

Çin’de başlayıp dünyaya yayılan koronavirüse yakalanma endişesi insanları önlemler almaya itiyor. Hindistan’da ise inançları gereği inekleri kutsal olarak gören kişiler için en iyi korunma yöntem ineğin idrarı ve dışkısı.

Koronavirüs ile mücadelede Hint politikacılardan öneri: 'İnek idrarı kullanın'

Ekinliği katılanlardan Om Prakash "21 yıldır inek idrarını içiyoruz" içtiklerini söylüyor:

"21 yıldır inek idrarını içiyoruz, ve inek gübresinde banyo yapıyoruz. Bu sayede hiç İngiliz ilaçlarını kullanma gereği duymadık"

Daha önce de yine Hindistan'da bir grup koronavirüse yakalanmamak için inek dışkısını suya karıştırarak duş almıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 23:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.