Kafkas Üniversitesi hangi şehirde? 5 Eylül Hadi ipucu sorusunun cevabı nedir?

5 Eylül Çarşamba öğlen yapılacak olan Hadi yarışmasında sorulacak bir soru için ipucu paylaşıldı. Bu sefer ipucu Kafkas üniversitesi ile ilgili. Büyük ihtimalle soru “Kafkas üniversitesi hangi ilimizde?” şeklinde sorulacak. Peki Kafkas Üniversitesi nerede? İşte günün Hadi ipucu ve bugün yarışmada verilecek ödül miktarı... Yayınlandığı günden bu yana sosyal medyayı kasıp kavuran Hadi yarışmasının 5 Eylül ipucu sorusu yayınlandı. Birçok kullanıcıyı telefona kilitleyen Hadi yarışmasının 5 Eylül ipucu sorusu en çok arananlar listesine girdi. Peki Hadi 5 Eylül İpucu sorusunun cevabı nedir? Kafka Üniversitesi hangi ilimizdedir. Cevabı haberimizin detayında... .

Kafkas Üniversitesi hangi şehirde? 5 Eylül Hadi ipucu sorusunun cevabı nedir?

 

Hadi yarışmasında öğlen ve akşam yapılan her yarışmalarda çıkacak birer soru için ipucu veriliyor. Bu öğlen yani 5 Eylül Çarşamba günü 12.30’da yapılacak yeni yarışmada çıkacak bir soru için de üniversite konulu bir ipucu verildi. İpucunda Kafkas Üniversitesi’nin hangi şehirde olduğu soruldu.

 

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ HANGİ ŞEHİRDE?

Aslında Sadece Türkiye’de değil Azerbaycan ve Gürcistan’da da birer KafKas Üniversitesi bulunuyor. Türkiye’deki Kafkas Üniversitesi ise Kars ilimizde yer alıyor. 11 Temmuz 1992 yılında Kars’ta kurulan üniversitede 10 fakülte, 3 yüksek okul, 7 meslek yüksekokulu ve 1 devlet konservatuvarı bulunuyor.

 

YARIŞMADA PARA ÖDÜLÜ NE KADAR?

Bu öğlen 12.30’da yapılacak Hadi yarışmasında para ödülü 5 bin TL olarak açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER