Kadir gecesi paylaşımından dolayı Pegasus çalışanları işten çıkarıldı

Kadir Gecesi’nde alkol masasında İslami değerlerle alay eden paylaşım yapan Pegasus çalışanlarının işten çıkarıldığı öğrenildi

Kadir gecesi paylaşımından dolayı Pegasus çalışanları işten çıkarıldı

Pegasus çalışanlarından bir grup 27 Nisan Kadir Gecesi'nde alkol masasında kadeh kaldırıp "Kadir gecesi özel. Rabbim kabul etsin" paylaşımı yaptı. Pegasus çalışanları sosyal medyada gündem olan fotoğraf sonrası hesaplarını kapatsa da, tepkiler çığ gibi büyüdü. Pegasus'u etkileyen vatandaşlar, söz konusu kişilerin işten atılmasını istedi.

PEGASUS'TAN AÇIKLAMA

Tepkilerin ardından havacılık devi konu hakkında suskunluğunu bozdu. Paylaşımın şirketle alakalı olmadığını belirtilirken, söz konusu kişilerle ilgili gerekli aksiyonların alınacağı duyuruldu.

Pegasus'tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"27 Nisan akşamı kişisel bir sosyal medya hesabı üzerinden kişiye özel bir ortamda yapılan bir paylaşımın, farklı mecralarda şirketimiz ile ilişkilendirilmesi nedeniyle açıklama yapmak isteriz.

"KESİNLİKLE KABUL EDİLEMEZ"

Bu görüş ve ifadeler kişisel olup şirketimizin duruşu ile bir bağı yoktur. Pegasus Hava Yolları olarak; ilgili paylaşımda yer alan dini inanç, toplumsal düşünce ve fikirlerle atfen rencide edici ifadeleri kesinlikle kabul edilemez buluyoruz. Bu çerçevede, konunun acilen şirketimizin etik-ahlak kuruluna aktarıldığını, gerekli aksiyonların ivedilikle alınacağını bildirmek isteriz. Kurullarımız, tüm çalışanlarımız için istisnasız uygulanmaktadır."

İŞTEN ÇIKARILDI

Gerçek Taraf internet haber sitesi tarafından edinilen bilgilere göre, 27 Nisan Kadir Gecesi'nde alkol masasında kadeh kaldırıp "Kadir gecesi özel. Rabbim kabul etsin" paylaşımı yapan Pegasus çalışanlarının işten çıkarıldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2022, 15:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Habip onur
Habip onur - 1 ay Önce

Cıkarilmasaydi, Bir daha kesinlikle pegasus la ucmazdim.......

adnan taştan
adnan taştan - 1 ay Önce

doğruysa çok güzel olmuş hava yolu şirketine teşekkür ederum

Mustafa onat
Mustafa onat - 1 ay Önce

Yani okadar insani işten çıkartmakla Allaha bağlı oldugunuzumu ima ettiniz yaziktirya onların ailesi yokmu sizene inancı ibadeti Allahla onların arasında bunlardan önce Allah zina hırsızlık zulüm kul hakkı soracak ülkemizde cağ aştı bunlar onların yaptığı yerde bunlarınki devede kulak kalır sahte müslümanlar sizii

Tarık Yıldırım
Tarık Yıldırım - 1 ay Önce

Tam bir saçmalık oradaki herkes bu paylaşımı yapan arkadaşın yazdıklarını onaylamış veya görmüşler mi bizimde fotoğraflarımiz çekiliyor aramızdaki kişilerden biri böyle dalga geçer gibi bir paylaşım yapsa ben niye zan altinda kalıyorum isteyen istediği gün alkol içer keyfinin kahyasimisiniz soruşturma şirket imajı adına açılabilir o kısmı anlıyorum ama bu yazidan habersiz olan masadaki herkesi işten çıkarmaktan gericilik zihniyetinin tek tipleştirmenin en belirgin zaferlerinden biridir Türkiye 21. Sırada bile olmayı hak etmiyor insanlar hala fi tarihinden kalan şeyleri tartışıyor matbaanın geldiği yıllarda İbrahim muteferrika ve Sait efendi kuranı kerimi cogaltalim dediğinde günah diye engelleyen tiplerle hala aynı devirde yaşıyoruz çok acı

Ali Ercan
Ali Ercan - 1 ay Önce

Borsada pegasus hissesi alacaktım vazgeçtim ancak gerçekten isten çıkarıldılarmi arastiracagim

Onur 3347
Onur 3347 - 1 ay Önce

Tüm dünya yavaş yavaş İslam'a geçiş yapıyor istedikleri kadar İslam düşmanlığı yapsınlar Allah İslam a ve Müslümanlara yardım ediyor

Zeynep Gökçek
Zeynep Gökçek - 1 ay Önce

Allah kabul etmiş.Cok güzel olmuş.

murat memişoğlu
murat memişoğlu - 1 ay Önce

işten çıkarılma fikri mantıklı olmuş. herhangi bir şirketin çalışanları o akşam farklı sekillerde İslami olmayan durumda olmuş olabilirler . fakat şirketinin ismini afişe ederek sosyal medyada paylasmamistir. fakat bu arkadaşlar hem kendilerine hem de bir dinin inananlariyla alay etmişler. benim bakış açım herhangi bir zümreye yapilsaydi da tepkim aynı olurdu. saygisizliklarinin bedelini odesinler. onlara neden içki masası kurdunuz diye değil alay ettikleri için tepki alıyorlar. bende kınıyorum arkadaşları.


SIRADAKİ HABER