Kaçak Elektrik Kullanmak İçin Elektrik Panolarını Yaktılar

Dicle EDAŞ tarafından, şirketin sorumluluk bölgesinde bulunan Batman'ın Beşiri ilçesinde, dün 5 elektrik panosunun kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yakıldığı bildirildi.

Kaçak Elektrik Kullanmak İçin Elektrik Panolarını Yaktılar

 

Şirketten yapılan açıklamada, saldırı nedeniyle 200'den fazla abonenin elektriksiz kaldığı belirtildi.

AÇIKLAMA YAPILDI
Dicle EDAŞ'ın, kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli enerji için yaptığı 3 milyon liralık yatırımlarla bölgede kayıt dışı elektrik kullanımını önlediği vurgulanan açıklamada, "Yatırım kapsamında Beşiri'de elektrik kabloları yer altına alınarak, şebekenin gücü artırıldı. İlçe genelinde elektriğin meskenlere dağıtılması için bölgeye özgü olarak geliştirilen 220 adet pano kuruldu ve yapıların içerisindeki sayaçlar bu panolara alındı. Panoların devreye alınmasıyla saldırılar da başladı. Dün gece Kobin Mahallesi'nde bulunan 5 pano, kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce yanıcı madde dökülerek yakıldı. Yanan 5 pano ve hatta bulunan 10 pano devre dışı kaldı." ifadeleri yer aldı.

ABONELERİNE YENİDEN ENERJİ VERECEK
Dicle EDAŞ Batman İl Müdürlüğü'nün, savcılığa suç duyurusunda bulunması üzerine saldırganların yakalanması için soruşturma başlatıldığı belirtilen açıklamada, şirketin panoları yenilemek için başlattığı çalışmanın gün içerisinde tamamlanarak, abonelere yeniden enerji verileceği bildirildi.

6 ŞEHİRDE HİZMET VERİYOR
Dicle EDAŞ; Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta elektrik dağıtım hizmeti veriyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 13:40
YORUM EKLE