Her Yerde Ararnan Yelpazeci Çocuk Samsunlu mu?

FETÖ Terösit Başı Fethullan Gülen'e yelpaze sallayan 'yelpazaci çocuk' Samsunlu olduğu ve İzmir'de ikamet ettiği iddia edildi.

Her Yerde Ararnan Yelpazeci Çocuk Samsunlu mu?

 

 90’lı yılların başında çekildiği tahmin edilen görüntülerde bayılma numarası yapan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’i, elindeki gazete kâğıdıyla serinletmeye çalışan ve sosyal medyada ‘yelpazeci çocuk’ denilen kişinin Bornova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde diş teknisyenliği yapan İsa Sönmez olduğu ileri sürülmüştü.

Hakkında çıkan haberler üzerine İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne giden Sönmez’in “Ben o kişi değilim. Yanlışlığın düzeltilmesini istiyorum. Haberi yapanlardan da şikâyetçi olacağım” diye ifade verdiği öğrenildi. Sönmez hakkında soruşturma başlatıldı.

 

YELPAZECİ ÇOCUK SAMSUNLU

Yelpazeci çocuk ile yeni bir iddia da Samsun'dan geldi. İsmini vermek istemeyen bir ihbarcı, söz konusu haberi televizyonlardan izlediğini, FETÖ elebaşı Fethullan Gülen'e gazeteden yelpaze yapıp sallayan kişinin eski mahalleden çocukluk arkadaşı olduğunu söyledi. Samsun Belediye Evleri'nde market ve pastane olarak kullanılan binanın sahibinin oğlu olduğu ve İzmir’de ikamet eden Adem Z. olduğu iddia edildi.

Adem Z.’nin polis olan bir diğer ağabeyi de FETÖ/PDY suçlamasıyla açığa alınmıştı.

Akasyam

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2016, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER