Fındık Üreticilerinin Umudunu Yıkan AK Partili Vekiller

Meclis Genel Kurulu'nda MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın fındık üreticilerinin sorunlarıyla ilgili verdiği araştırma önergesi Meclis Genel Kurulu'nda yapılan oylamada AK Partili vekillerin oyuyla reddedildi.

Fındık Üreticilerinin Umudunu Yıkan AK Partili Vekiller

 

MHP'nin grup önerisine oylamada sadece AK Partili vekillerin 'red' oyu kullanması fındık üreticilerine vir darbe daha vurdu. MHP, CHP ve İYİ Partili vekillerin oylamada kabul oyu verdiği görüldü.

MHP ARAŞTIRILSIN DEDİ, AK PARTİ REDDETTİ
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Saray ittifakında yaşanan 'fındık üreticileri' çatlağına ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Saray ile MHP arasında ilk çatlak fındık üreticisinin sorunlarının araştırılması üzerinde oldu. MHP araştırılsın dedi Ak parti reddetti." dedi.

 

31 MARTTA VATANDAŞ CEZA KESER

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İtalyan firmasının sektöre hakim olduğunu, fiyatların da düştüğünü belirterek bunun araştırılmasını istediklerini ancak AK Partili vekilllerin bunu reddettiğini ifade etti.

MHP’li vekil şöyle devam etti: “Köylüye çiftçiye bir nebze olsun nefes aldıracak olan fındık fiyatları açıklanmalı. Fındık fiyatları 15 TL olarak belirlenmeli. Aksi takdirde 31 Mart’a AK Parti’ye fındık operası oynatırsa hiç şaşmam. Cumhurbaşkanının 24 Haziran seçimlerinde en büyük destekçisi olduk. Seçilmesi için elimizden geleni yaptık. MHP olarak oyumuzu cumhurbaşkanımıza verdik ama sekiz milyon üreticinin en temel geçimi olan fındık taban fiyatının açıklanmasının AK Parti’ye sorulması ittifakı zedeleyici değildir. Hükümete sormayacağız da köyün imamına mı soracağız?”

 

AK Partili vekillerin fındık üreticilerinin sorunları araştırılsın önergesine red oyu kullanması meclise böyle yansıdı;

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER