banner176

FETÖ'cüler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 15 Temmuz Gecesi Nereye Götüreceklerdi?

15 Temmuz'da FETÖ'cü teröristler tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimin darbeciler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı nereye götüreceklerdi? Cumhurbaşkanı Erdoğan bunu ilk defa açıkladı.

FETÖ'cüler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 15 Temmuz Gecesi Nereye Götüreceklerdi?

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Maltepe 6. Olağan İlçe Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Kongre yapılan salonun önünde toplanan partililere hitap eden Erdoğan, Afrin harekatında 4200'e yakın teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi. 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşanan bir olayı paylaşan Erdoğan, "15 Temmuz'da Rodos'a götürelim dediler, dedim ki hayır. Uçağa binelim nereye gideceğimizi söyleyeceğim. İstanbul'a gelirken üzerimizde F-16'lar vardı." dedi. 

 

"NEREYE GİDECEĞİMİZİ UÇAKTA SÖYLEYECEĞİM" 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz gecesi yaşananları da hatırlatarak; “15 Temmuz gecesi birileri güya dostluk adına ‘ben sizi buradan Rodos’a götürebilirim’ dedi. Dedik ki ‘Hayır. Bize bu topraklar ölmek yaraşır. Ben hemen uçağa geçelim nereye gideceğimiz ben söyleyeceğim’ dedim. Son anda dedim ki ‘İstanbul’a gideceğiz’. İstanbul’a geldik hamdolsun binler, on binler bizi bekliyordu. F16 helikopterler üzerimizdeydi. Ne oldu. Biz ‘Allah'tan başka galip yoktur’ dedik. Rabbime sığındık. Allah koruduktan sonra başka koruyucu yoktur. 251 şehidimiz oldu, 2 bini aşkın gazimiz oldu. Şehitlerimiz cennette. Rabbim bizlere de inşallah o makamı lütfetsin. Şehitler tepesi hiçbir zaman boş değildir" dedi

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2018, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner181

banner179

banner180