FETÖ Sanığı Zeki Güven Cezaevinde İnfaz mı Edildi?

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile MHP’li eski yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internet ortamında yayınlanmasıyla ilgili davanın sanıklarından, Ankara eski İstihbarat Şube Müdürü FETÖ sanığı Zeki Güven yattığı Sincan 1 Nolu F Tipi Cezaevi'nde ölü bulunması, infaz mı edildi sorusunu gündeme getirdi.

FETÖ Sanığı Zeki Güven Cezaevinde İnfaz mı Edildi?

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, Zeki Güven’in bugün saat 18.30 civarında koğuşunda kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği açıklandı.

İstihbaratçı polis müdürü Güven, Sabah gazetesi istihbarat müdürü Abdurrahman Şimşek’in iddiasına göre FETÖ hakkında itirafçı olmaya karar vermesinden kısa bir süre sonra kalp krizinden öldü. Güven’in kalp ilacı kullandığı ancak cezaevinde bugün ilacını almadığı iddia edildi. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile MHP’li eski yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internet ortamında yayınlanmasıyla ilgili davanın sanıklarından, Ankara eski İstihbarat Şube Müdürü FETÖ sanığı Zeki Güven'in itirafçı olmaya karar verdikten kısa bir süre sonra ölmesi akıllara infaz mı edildi sorusunu getirdi.

Zeki Güven'in ölümü ilgili soruşturma başlatıldı.

Zeki Güven, hakkında başlatılan soruşturma çerçevesinde uzun süre firari olarak polis ve adaletten kaçmış geçtiğimiz günlerde Eskişehir'de yakalanmıştı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 19:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER