Erdoğan; 'Sığınmacılara insani ve islami açıdan bakıyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızılcahamam kampında milletvekillerine, “Biz büyük bir partiyiz. Size güveniyorum. Karamsar olmayın. Rahat olun. Biz bu seçimi alacağız. İşte bakın İstanbul’u, Ankara’yı aldılar ne oldu? Ellerine, yüzlerine bulaştırdılar. Bu millet bunlara ülkeyi teslim etmez” diye konuştu.

Erdoğan; 'Sığınmacılara insani ve islami açıdan bakıyoruz'

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'nin Kızılcahamam'daki toplantısında yaptığı değerlendirmeleri köşesine taşıdı. 

Selvi'nin aktardığına göre, Erdoğan Kızılcahamam kampında milletvekillerine, “Biz büyük bir partiyiz. Size güveniyorum. Karamsar olmayın. Rahat olun. Biz bu seçimi alacağız. İşte bakın İstanbul’u, Ankara’yı aldılar ne oldu? Ellerine, yüzlerine bulaştırdılar. Bu millet bunlara ülkeyi teslim etmez” diye konuştu.

Toplantıda Suriyeli sığınmacılar konusunun da gündeme geldiğini belirten Selvi, şöyle devam etti:

"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sığınmacıların Suriye’ye dönüşü konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bu yöndeki sorulara, 'Sığınmacıların Suriye’ye dönüşü konusunda dünyada en çok gayret gösteren ülke biziz. Ama nihayet itibarıyla sığınmacılar konusuna biz muhalefet gibi bakamayız. Bizim bir davamız var. Biz İslami ve insani açıdan bakıyoruz. Onları muhalefetin insafına terk edemeyiz' diyor. Bu konudaki çizgisini koruyor." 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur
Uğur - 4 hafta Önce

Bu ülkenin ekonomisi bu haldeyse sebebi aldığınız sığınmacılardır insanı ve İslami açıdan deyip işin içinden çıkma şansınız yok nedemiştiniz aç yok açlık yok madem öyle sığınmacılar derhal sınır dışı edin ülkemize sığınmacılar geldikten sonra ekonomik sıkıntılar halk arasında huzur ve sukunet sıkıntıları baş göstermeye başladı siz büyük bir partisiniz evet ama siz kıymetli devlet büyükleri bedava yaşamaya alışmış olabilirsiniz Türkiye in dış politikası içler acısı hangi ülkelerle aramız iyi 1 tane gösterin gençlerimiz ülkeyi terk ediyor doktorlar ülkeyi terk ediyor ona buna rajon kesip sonra eyy milletim dolarınızı altınınızı bozun bu millet artık enayi değil keriz hiç değil ekonomi olarak dünyada çok gerilerdeyiz sayın cumhur başkanı verdiği hiç bir sözü tutmadı aynı fikirde olmayanları hain deyip millete sövdürdünüz doğruları görüp size karşı duranlara partiden ihraç ettiniz bir an önce seçim yapılmalı iktidar ve akparti olan zamlardan ve hayat pahalılığı dan gayet memnun ve hoşnut halde hiç bir şekilde yapılan zamlara mudahale edilmiyor istedikleri kadar medya ve basına baskı yaparak eleştirileri engelleselerde ak parti %20000 kaybetti

SIRADAKİ HABER