Dinler Arası Diyalog Virüsünü Taşıyanlar Neden Hala Görevlendiriliyor?

Türkiye, Müslümanlığı dönüştürme operasyonu olan Dinler arası Diyalog virüsü ile ilk defa FETÖ terör örgütünün çalışmaları sayesinde tanıştı. Bunlar öyle boyutlara ulaştı ki, üniversite hocalarından, siyasetçilere, politikacılara kadar toplumun üst kesimleri Müslümanlığı şekillendirmek için faaliyetler yürüttü. Kitaplar yazıldı, toplantılar yapıldı. Gelen son bilgilere göre, Dinler arası Diyaloğu savunanlar hâlâ üst düzey görevlerde yer almaya devam ediyor. Unutulmaya yüz tutan Dinler arası Diyalog nedir? Nasıl bir hedefi vardı? İşte tekmili birden bu büyük tehlikenin ana hatları…

Dinler Arası Diyalog Virüsünü Taşıyanlar Neden Hala Görevlendiriliyor?

 

Bilinçli Müslümanların karşı çıkmalarına rağmen, Türkiye’de FETÖ terör örgütü lideri Fethullah Gülen tarafından yürütülen ‘Dinler Arası Diyalog’ projesi bazı kişiler tarafından tekrar gündeme getirilmeye çalışılıyor.

Şuurlu Müslümanların karşı çıkmalarına rağmen tüm dünyada Haçlı emperyalizminin himayesinde yürütülen dinler arası diyalog projesi, FETÖ/PDY tarafından Türkiye’de uzun yıllar boyunca sosyal, siyasi ve dini birçok alanda büyük bir ifsada neden oldu. “Şeriatsız İslam, Ilımlı Müslüman” projesiyle dinler arası diyalog saçmalığının Türkiye ayağı olan FETÖ’nün gerçek yüzü ortaya çıkmasına rağmen, birçok alanda hâlâ aktif olan dinler arası diyalog safsatası, insanlarımızı zehirlemeye devam ediyor.

 

DİNLERARASI DİYALOG FİTNE ORGANİZASYONUDUR

Din-Bir-Der Genel Başkanı Muhittin Yıldırım, dinler arası diyalog tanımlamasının bile başlı başına bir problem olduğunu belirterek, “Dinler arası diyalog ifadesi artık çöpe atılmalıdır. Çünkü Allah katında tek din İslam’dır. Ancak Müslüman âlimler Kur’an’ın ‘Rabbinin sana indirdiği gerçeği tebliğ et’ hükmü gereğince bir tebliğ çalışması yapabilirler. Dinler arası diyalog Vatikan tarafından hazırlanmış bir fitne organizasyonudur. Biz artık bunları bırakıp kendi projelerimizi üretmeliyiz. Bu fitnenin girdiği bütün eğitim müfredatı temizlenmelidir. Bunların yerine ise menşei Kur’an olan tebliğ esasları konulmalıdır” dedi.

 

İSLAM’IN TEMEL İLKELERİNE AYKIRI

Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı Hamdi Sürücü, “Dinler arası Diyalog, Türkiye’de Müslümanları dönüştürmek için oluşturulmuş bir projedir. Hadiste de buyurduğu gibi ‘İslam en üstünüdür, İslam’dan üstünü yoktur’. Dinler arası Diyalog çerçevesinde diğer dinleri İslam’la aynı kategoride göstermek mümkün değildir. Dinler Bahçesi adı altında da çalışmalar yapıldı. Ama biz en başından ‘bu mümkün değildir’ demiştik. Çünkü bu çalışmalar İslam’ın temel ilkelerine aykırıdır” dedi.

“Dinler arası diyalog” safsatasının zararları tespit edilmeli ve bu konuda acilen önlem alınmalıdır. Aynı şekilde eşbaşkanlığını yaptığımız Vatikan projesi olan ve bakanlık düzeyinde temsil ettiğimiz “Medeniyetler İttifakı”ndan ivedilikle vazgeçilmelidir. Antalya’daki “Dinler Bahçesi” bir utanç abidesi gibi açık durduğu sürece FETÖ örgütü başarısızlığa uğratılmış olmayacaktır. Kamudaki tasfiyelerle birlikte içimize çöreklenmiş bu ifsad yuvalarının kurutulması 15 Temmuz girişiminin karşısında milletimizin sergilediği onurlu direnişe karşı bir borç olarak hükümetin hanesine yazılmıştır.

 

KİRLİ BİR AMACA HİZMET EDİYORLAR

Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, eğitim müfredatlarının da yeniden ele alınması gerektiğine işaret ederek, yapılan çalışmaların desteklenmesi gerektiğine işaret etti. Selvi, “Çocuklarımıza da neler eksik ise neler dahi iyi verilmesi gerekiyorsa temel boyutları ile pedagojik tarafı dikkate alınmak yoluyla ele alınmalı. Daha güzel bir şekilde müfredatı yenilenmiş, çocuklarımıza kolayca dinini kavrayabileceği ve asla kirli bir odaktan beslenmeye ihtiyaç duymadan bir çalışma gereklidir” dedi.

 

ARTIK BU FİTNEDEN VAZGEÇİN!

TİYAMDER Başkanı Selahattin Yazıcı, Dinler arası Diyalog projesinin büyük bir fitne olduğunu belirterek, “BOP ve Dinler arası Diyalog gibi projelerin Batı menşei olduğu artık ayan beyan görülmüştür. Şimdi yapılması gereken; kitaplardan, okullardan başta olmak üzere Dinler arası Diyalog fitnesinin bulaştığı her yerden bu mikrobu temizlemektir. Bu saatten sonra devlet ricali daha dikkatli ve hassas olmalıdır. Müslüman bir delikten iki defa sokulmaz. İnşallah bu hatadan bir an evvel dönülür ve bir daha bu fitne çukuruna düşülmez” dedi.

 

ERDOĞAN UYARMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Parlamentosunda gerçekleştirilen Ulusal Meclis ve Senato ortak oturumunda yaptığı konuşmada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sadece Türkiye için değil faaliyet gösterdiği bütün ülkeler için tehdit teşkil eden, eli kanlı bir terör örgütü olduğunu söyledi.

FETÖ ele başı Fetullah Gülen'in Mısır'da bir gazeteye verdiği beyanatta, "kendini "kainatın imamı ve 170 ülkede faaliyet gösteren bir kişi" olarak tanımladığını ifade eden Erdoğan, "Bazı hepimiz için ortak kabul edeceğimiz değerlerle gidiyor. Bunlar, eğitim, diyalog. Bakıyorsunuz rahatlıkla Vatikan ile dinler arası diyalog kurabiliyor. Dinler arası diyalog nasıl olabiliyor? İslam ile diğer dinler arasında bir diyaloğu nasıl ortaya koyabiliriz, bu mümkün mü? Ama bu zat bunu koyabiliyor ve çok daha ileri giderek 'O bize şah damarından daha yakındır' diyecek kadar kendisine bağlılar oluşturabiliyor. Hazreti Allah, Kur'an-ı Kerim'de, 'Ben size şah damarınızdan daha yakınım' buyuruyor. Bize şah damarından daha yakın olan sadece Allah'tır. Başka hiçbir güç yoktur. Bu kişiler bunu söyleyecek kadar şirk içindedir. Böyle bir yanlış içindedir." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2018, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER