Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bilim Kurulu açıklamaları

Bilim Kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık altyapımızın pandemi döneminde tüm dünyaya örnek olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bilim Kurulu açıklamaları

Yaklaşık 3 yıldır koronavirüs salgınıyla mücadele veren Türkiye, bugün itibarıyla normalleşme dönemine tam anlamıyla geçiş yaptı.

Tüm gözlerin çevrildiği Bilim Kurulu toplantısı, bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleşti ve toplantıdan çıkan kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına göre; kapalı alanlarda uygulanan maske zorunluluğu kaldırıldı.

Bilim Kurulu'na 'teşekkür'

Bilim Kurulu üyelerine, salgının ortaya çıkışından bugüne kadar verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür eden Erdoğan, "Sağlık tehdidi olarak başlayan bu süreç her alanı etkileyen topyekün bir krize dönüştü. Hayatımızın olağan akışını karşı karşıya olduğumuz duruma göre tekrar düzenlemek zorunda kaldık ve ülkelerin her biri kendi kapasitede ve kabiliyetleri ölçüsünde salgınla mücadeleye girişti." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ensonhaber.com

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2022, 23:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Uğur
Uğur - 8 ay Önce

Maske savaşımı şimdide bumu çıktı biz zaten güllük gülistanlık yaşıyoruz ekonomik sıkıntı hiç yok marketlerde fiyatlar gayet uygun akaryakıt fiyatları çok ucuz refah desen süper sadece bu milleti bilmem napacaz diyen mütahit patron kumarhanelerde yakalanan eski başbakan oğlu ekranlara çıkıp az yiyin turfanda yemeyin doğalgazı az yakın porisyonları küçültelim diyenler fazla birşey beklememek gerek artık iktidardan