Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı, işte koronavirüs yasakları

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoağan, hızla artan koronavirüs salgını nedeniyle, okulların tatil edilerek online eğitime geçildiğini ve hafta sonları saat 20:00 ile 10:00 arasında sokağa çıkma yasağının olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı, işte koronavirüs yasakları

Hafta sonları akşam saat 20.00 ile sabah 10.00'a kadar sokağa çıkmak yasaklandı.

"Salgının seyri tırmanışını sürdürürse hepimiz için can acıtıcı neticelere yol açan tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz hale gelir." ifadesini kullandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.

"Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.

65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek.

Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.

Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek.

Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek.

Kamu ve özel sektördeki esnek mesai düzenine ve mesai saatlerinin yoğunluk oluşturmayacak şekilde belirlenmesine hassasiyet gösterilecek."

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 20:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet boz
Mehmet boz - 6 ay Önce

Burda en büyük önlemlerden girişi hamamlardır hamamların kapatılması gerekir tekkeköy hamamında aşırı vuruşlu hastalar çıkmıştır kimse önlemini almiyor

SIRADAKİ HABER