Ceza mahkumlarına af varmı, Cezaevlerine af gelecek mi, seçimlerde af çıkacak mı, Son dakika Torba yasada af var mı?

Ceza mahkumları bu aralar af çıkacak mı, torba yasada af varmı, gibi sorularına yanıt ararken Devlet Bahçeli cezaevlerine af olmalı konusunu gündeme getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da cezaevlerine af çıkacak mı sorusuna cevap verdi. Cezaevi, mahkumlara af çıkacak mı, seçimler öncesi af var mıceza mahkum affından kimler yararlanacak?

Ceza mahkumlarına af varmı, Cezaevlerine af gelecek mi, seçimlerde af çıkacak mı, Son dakika Torba yasada af var mı?

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medyadan yazdığı mesajda af önerisinde bulundu.

Bahçeli’nin açıklamalarında Cumhurbaşkanı adayının AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu tekrarladı. HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’a da sert ifadelerle yüklenen Devlet Bahçeli, “Tescilli ve sabıkalı PKK’lı Demirtaş’ın serbest kalması için yoğun bir kampanya söz konusudur” ifadelerini kullandı. Bahçeli devamında, “Ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı? Bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir?” şeklinde yazdı.

 

Devlet Bahçeli mesajlarının devamında af çağrısı yaparak, “Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK’lılar, FETÖ’cüler hariç olmak üzere, demir parmaklıkların gerisinde özgürlük düşü kuran, zindanda gün sayan, dama düşüp sevdiklerinin ve sevenlerinin hasretini çeken kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez?” dedi.

 

BİNALİ YILDIRIM'DAN AF AÇIKLAMASI

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin af önerisini değerlendiren Başbakan Binali Yıldırım, "Terör örgütlerine, onu destekleyenlere karşı bugünlerde terör muhitleri bir çalışma içine girdiler. Ona bir tepki olarak öyle bir konuyu gündeme getirmiş olabilir diye düşünüyorum. Ama hükümet olarak bizim gündemimizde teröristlere asla ve asla af söz konusu değildir" dedi.

 

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AF AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamaların ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af açıklamasıyla ilgili bir soru üzerine "Bahçeli'nin bu talebi veya teklifi kendisine ait taleptir. Ama bizim şu anda hükümetimizde böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok" yanıtını verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 20:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174