Adalet Bakanı Gül’den Enis Berberoğlu’nun Tahliyesi Açıklaması

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tahliye edilmesi kamuoyunda tepki ile karşılandı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Berberoğlu’nun tahliyesi hakkında açıklamada bulundu.

Adalet Bakanı Gül’den Enis Berberoğlu’nun Tahliyesi Açıklaması

 

Enis Berberoğlu, durdurulan MİT tırları görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a verdiği iddiasıyla İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandı.

 

25 YIL CEZA ALMIŞTI

Mahkeme, Berberoğlu'nu, "devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırdı ve tutukladı.

 

 

YARGITAY İNFAZINI DURDURDU

Yargıtay, milletvekilliği sona erinceye kadar Enis Berberoğlu'nun cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine karar verdi.

 

ADALET BAKANININ BERBEROĞLU YORUMU

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tahliye edilmesine ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bakan Gül, "Türk yargısı bağımsız kararını vermektedir. Tabi gerekçeli kararı da görülecek. Dolayısıyla bu konunun muhatabı ve karar vericisi Türk yargısıdır." dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER