Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca vefat etti, Abdülmetin Balkanlıoğlu Kimdir Neden Öldü, Hastalığı Ne?

İsmailağa camiasının önde gelen isimlerinden Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca kalp krizi geçirerek vefat etti. Ayrıca Balkanlıoğlu hocanın kardeşi olan Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu da, Abdülmetin hocanın vefat haberini doğruladı. Bugün sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonrası Çapa Hastanesi'ne kaldırılan Abdülmetin Balkanlıoğlu, yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamayarak vefat etti.

Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca vefat etti, Abdülmetin Balkanlıoğlu Kimdir Neden Öldü, Hastalığı Ne?

Sohbetleriyle yüz binlerce insanı İslam'a ısındıran Abdülmetin Balkanlıoğlu geçirdiği kalp krizi sonrası vefat etti. Bugün sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonrası Çapa Hastanesi'ne kaldırılan Abdülmetin Balkanlıoğlu, yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamayarak vefat etti. 

Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun Çapa Tıp Fakültesi hastanesinde vefat ettiği ve savcının morgda incelemeler yaptığı öğrenildi.

Ayrıca Balkanlıoğlu hocanın kardeşi olan Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu da, Abdülmetin hocanın vefat haberini doğruladı.

BAYRAMI MEDİNE’DE GEÇİRDİ

Balkanlıoğlu, Ramazan Bayramı’nı Medine-i Münevvere’de geçirdi. Bayramda Türkiye’deki Müslümanlar için kutsal beldeler Mekke ve Medine’den dualar eden Bakanlıoğlu, dönüşünün hemen akabinde tebliğ ve irşad çalışmaları için Anadolu’yu dolaşmayı planlıyordu. Balkanlıoğlu, okulların tatil olmasıyla Anadolu’yu dolaşarak genç yaşlı milyonlarca Müslüman’ı irşad için faaliyetlerde bulunacaktı.

ABDULMETİN BALKANLIOĞLU KİMDİR?

Abdulmetin Balkanlıoğlu, 1958 senesinde Çorum Sungurlu’ya bağlı Aşağıfındıklı’da dünyaya geldi. 

1977 senesinde Çorum İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi.

1986 senesinde girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni yarıda bıraktı. 

Arapça eğitimini Emin Saraç Hoca'dan alan Balkanlıoğlu 1977 tarihinde Şile’de Ağca Hacıköyü’nde imamlık vazifesine başladı. 

1978 senesinde Sarıyer Rumeli Efendi Köyü Camii'nde görev yapan Balkanlıoğlu, 1980 senesinde Eminönü Hoşkadem Camii’nde, 1983′de de Fatih Müftülüğü’ne bağlı Acemoğlu Camii’nde görev aldı.  

Bu dönemde Fatih Din Görevlileri Dernek Başkanlığı’nı yürüttü.

Daha sonra, Küçükçekmece ilçesine bağlı Kayabaşı Köyü’ne tayin olan Abdulmetin Balkanlıoğlu, oradan da emekliye ayrıldı. 

Şu an çeşitli yerlerde sohbetlerine devam eden Abdulmetin Balkanlıoğlu evli ve iki çocuk babasıdır. 

20.06.2018 tarihinde Abdulmetin Balkanlıoğlu geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 00:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER