19 Mayıs 1919'un 100. yıl Logosunun Anlamı Nedir, Kullanımı Nasıldır?

19 Mayıs 1919 yılında Atatürk'ün Samsun'a gelmesi ile başlatılan Kurtuluş mücadelesinin 100. yıl etkinlikleri için 100. yıl logosu hazırlandı. Peki 100. yıl anısına hazırlanan logonun özellikleri ve anlamı nedir? İşte 19 mayıs 1919'da başlatılan kurtuluş mücadelesinin 100. yıl logusunun kurumsal kimliği.

19 Mayıs 1919'un 100. yıl Logosunun Anlamı Nedir, Kullanımı Nasıldır?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkmasıyla başlayan 19 Mayıs 1919 tarihi 100. yıl etkinlikleri için yapılan çalışmalar sona geldi.

Logo ve kurumsal kimlik çalışmaları tamamlanarak etkinliklere hazır hale getirildi. "Peki logo nasıl kullanılacak? Logonun Diğer Logolarla Birlikte Kullanımı nasıldır? Logo ne anlama gelmektedir? 100. Yıl logosu kurumsal kimlik dosyalarını nasıl, nereden bulabilirim? Kurumsal kimlik ve logo kullanımına yönelik resimlerin PNG ve PSD leri var mı?" Bu soruları soran ve cevap arayan vatandaşlar haberimizin içeriğinde sorgulamalarına cevap bulabilecek.

Logo Nedir?

Bir kurum veya kuruluşun özel olarak hazırlattığı kendine has özelliği bulunan anlamlı bir sembol, işarettir. Logo, amblem ve semboller kurumların duruşunu ve kendini tanıtması açısından önemlidir. Logo, bir işin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, anlamını, karakterini sembolize etmektedir.

19 MAYIS 1919 100. Yıl LOGOSU KULLANIMI (KURUMSAL KİMLİK)

Logo kılavuzda belirtilen üç farklı renkte kullanılabilir. Belirtilen renkler dışında kullanılamaz.

Kırmızı: Renk kodu PANTONE 186 CP’dir. Ana logo olarak kullanılır. Bu kullanımda logonun üzerinde bir degrade katmanı vardır. Bu katman sadece kırmızı logoda kullanılmalıdır. Kırmızı logo degrade katmanı olmadan kullanılamaz. Degrade deforme edilmemelidir. “MİLLİ MÜCADELE’NİN YÜZÜNCÜ YILI” ibaresi siyah (PANTONE P 179-15 C) olarak belirlenmiştir.

Yaldız: Renk kodu PANTONE 871 C’dir. Yardımcı logo olarak sadece antetli kağıtlarda ve davetiyelerdekullanılabilir. “MİLLİ MÜCADELE’NİN YÜZÜNCÜ YILI” ibaresi siyah (PANTONE P 179-15 C) olarak belirlenmiştir.

Beyaz: Sadece koyu renkli zeminlerde kullanılmak üzere hazırlanmıştır. Yardımcı logo olarak tamamı beyaz kullanılmalıdır.

Kaynak: Kapsam Haber

YORUM EKLE