Temel Armutçu, 'Yüzyılın zorbalığına karşı Kudüs için ayağa kalk'

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Yüzyılın Anlaşması" olarak adlandırdığı sözde barış planına karşı tüm siyasi parti temsilcileri çağrı yaptı. Armutçu, tüm vatandaşları "Yüzyılın Zorbalığına Karşı Kudüs İçin Ayağa Kalk" ana sloganı ile 9 Şubat Pazar günü Saat 14.00'da İstanbul Yenikapı Meydanında "Büyük Kudüs Mitingi"ne davet etti.

Temel Armutçu, 'Yüzyılın zorbalığına karşı Kudüs için ayağa kalk'

"Yüzyılın Zorbalığına Karşı Kudüs İçin Ayağa Kalk" ana sloganı ile Saadet Partisi önderliğinde 9 Şubat Pazar günü Saat 14.00'da İstanbul Yenikapı Meydanında "Büyük Kudüs Mitingi" yapılacak.

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, tüm vatandaşları "Büyük Kudüs Mitingi"ne davet ettiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Filistin’e ve bilhassa Kudüs’e sahip çıkmak İslam Dünyasının ortak davasıdır. Çünkü; Kudüs’teki Mescid-i Aksa Müslümanların ilk kıblesidir. “Etrafı mübârek kılınmış olan” Kudüs, Hz.Peygamber (sav)’in Miraç'taki ilk durağı olmuştur. Kudüs'e ve Filistin’e olan bağlılık ve muhabbet, Müslüman kimliğinin aslî bir unsuru olduğu gibi bu belde hem dinî, hem siyasî, hem de jeopolitik olarak Âlem-i İslam için bir hayat/memat meselesidir.

Başta Filistin olmak üzere tüm İslam Dünyasına karşı, kendilerini âdeta sorgulanamaz birer Titan gibi gören ABD-İsrail ikilisinin kurguladığı hain planlar gür bir seda ile cihana ilan edilmeli ve zâlimlere karşı bir duruş sergilenmelidir.

İslam Dünyasının ve Uluslararası Örgütlerin bu zulümleri görmezlikten gelerek, olayı kuru bir kınama ile geçiştirmesi durumu Filistin’e ve Kudüs'e yapılmış ihanetler silsilesinin son parçası olacaktır.

Vicdanını kaybetmemiş tüm insanlığın bugün vakit geçirmeden elini taşın altına koyması ve harekete geçmesi gerekiyor. Şayet bundan sonra da işler bugüne kadar geldiği gibi devam edecek olursa, zalimlerin yaktığı bu fitne ateşi hepimize değecek ve Allah muhafaza ortada müzakere edebilecek ne bir devlet nede vicdan sahibi insanlık kalacaktır.

Tarihî bir öneme sahip bu mitinge, başta Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'yi, İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'i, diğer siyasi parti genel başkanlarını, tüm sivil toplum örgüt yöneticilerini ve aziz milletimizi davet ediyoruz.

Gelin; zorbalığa, titanlığa, haksız ilhaka ve zulme hep birlikte karşı duralım. Bu duruşumuz sadece filistinlilere değil, Doğu Türkistanlı, Arakanlı, Keşmirli kardeşlerimiz ve tüm dünya da ezilen ve sömürülen tüm insanlığa bir umut olsun.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER