Samsun'da itfaiye ekipleri yangınlara ortalama 6 dakikalık varış süresi ile müdahale etti

- Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir:-" İtfaiyemiz dünya kalitesinde hizmet ediyor. 17 ilçemizde herhangi bir sıkıntı yaşanmasın diye ve olaylara anında müdahale edebilmek için tüm arkadaşlarımız ellerinden gelen gayreti ortaya koyuyor"

Samsun'da itfaiye ekipleri yangınlara ortalama 6 dakikalık varış süresi ile müdahale etti

SAMSUN (AA) - Samsun'da yangınlara itfaiye ekiplerinin ortalama 6 dakikada müdahale ettiği belirtildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ekipler geçen yıl yangınlara ortalama 6 dakikalık varış süresiyle müdahale etti.

İtfaiye ekipleri geçen yıl, 17 ilçede meydana gelen 2 bin 126 yangın, 355 trafik kazası, 114 su tahliyesi, 1018 insan kurtarma, bin 720 hayvan kurtarma ve 1567 diğer olaylar olmak üzere toplamda 6 bin 598 olaya müdahale etti. Ekiplerin bunun yanı sıra 23 bin vatandaşa yangın ve önleme eğitimi verdi.

Deniz sezonunda ise Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı cankurtaranlar Samsun sahillerinde 114 kişiyi boğulmaktan kurtardı.

Ekipler Samsun'un yanı sıra Antalya'nın Manavgat ilçesinde yaşanan orman yangınları ile Artvin Murgula, Sinop-Ayancık'a ve Kastamonu-Bozkurt'a da arama-kurtarma çalışmalarına destek verdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 17 ilçede tüm itfaiye personelinin canla başla görev yaptığını vurguladı.

Demir, "İtfaiyemiz bu güne kadar birçok olayda canları pahasına başarılı mücadele ederek yangınları söndürmüştür. İtfaiyemiz dünya kalitesinde hizmet ediyor. 17 ilçemizde herhangi bir sıkıntı yaşanmasın diye ve olaylara anında müdahale edebilmek için tüm arkadaşlarımız ellerinden gelen gayreti ortaya koyuyor. Ekiplerimiz sadece Samsun içinde değil dışında da sahada bizzat yer alarak deprem, yangın ve yaşanan sel felaketlerinde görevlerini en iyi şekilde yerine getirdi." ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE

Gerçek Taraf

Samsun Anlık Haberler

Türkiye ve Samsun Son Dakika Haber

Samsun İnternet Gazetesi

Samsun Haber
Samsun Haberleri