Ordu Valisi Sonel, şehit aileleri ve gazileri ağırladı

Ordu Valisi Sonel, şehit aileleri ve gazileri ağırladı

ORDU (AA) - Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şube Başkanı Nurettin Korkmaz, yönetim kurulu üyeleri ile Vali Tuncay Sonel'i ziyaret etti.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Sonel, Korkmaz ile beraberindeki şehit aileleri ve gazileri, Valilik Toplantı Salonu'nda kabul etti.

Sonel, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Vatanımızın birliğinin ve bütünlüğünün korunmasında gözlerini kırpmadan canını feda eden aziz şehitlerimizin geride bıraktığı siz değerli emanetleri olan ailelerine, kahraman gazilerimize sahip çıkmak, sizlere hak ettiği değeri vermek, sorunlarınızla sıkıntılarınızla ilgilenmek bu ülkede yaşayan herkesin en önde gelen görevidir. Bizler bu ülkede ay yıldızlı bayrağımızın altında hür ve bağımsız şekilde yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize borçluyuz."

Şehitlerin emanetleri olarak ailelerine ve kahraman gazilere ne yapsalar az olduğunu aktaran Sonel, "Ne yapsak hakkınızı ödeyemeyiz. Sizler tarafından takdir edilmek, bizim için ayrı bir gurur kaynağıdır. Sizler bizim başımızın tacısınız. Devletimizin her makamı, her kapısı sizlere sonuna kadar açıktır." ifadesini kullandı.

Korkmaz ise kendilerine verdiği değer, gösterdiği yakın ilgi ve duyarlılığından dolayı Sonel'e teşekkür etti.

Vali Sonel'in her zaman yanlarında olduğuna işaret eden Korkmaz, "Ayrıca dernek yönetimi olarak almış olduğumuz kararla Sayın Valimizi derneğimizin onursal üyesi yaptık. Bu ziyaretimizde de bu onursal üyelik belgesini takdim ediyoruz. Kıymetli Valimiz bizleri hiç yalnız bırakmıyor. Allah razı olsun kendisinden." değerlendirmesinde bulundu.


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.