Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Güler, muhtarlarla buluştu

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Güler, muhtarlarla buluştu

ORDU (AA) - Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, 19 ilçenin muhtarlar dernek başkanları ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre Güler, belediyenin meclis salonundaki programda, muhtarlara 19 ilçede sürdürülen çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Göreve geldikleri ilk günden itibaren yoğun bir tempoda çalıştıklarını belirten Güler, "Türkiye'de genel bir kanaat var. Belediye başkanları seçildikleri dönemde her yıl vites artırarak çalışırlar. Birinci yıl birinci viteste çalışıyorlar. İkinci yıl ikinci, üçüncü yıl üçüncü, dördüncü yıl dördüncü vites derken beşinci yıl beşinci vitese takıp hızlı bir çalışma sergileniyor. Bunu biz Ordu'da uygulamıyoruz. Biz göreve geldiğimiz günden itibaren 5'inci vites ile gece gündüz çalışıyoruz." ifadesini kullandı.

Güler, uyguladıkları projelerle klasik belediyeciliğin dışına çıktıklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Biz klasikleşmiş belediyeciliğin tamamen dışına çıktık. Her yıl vites artıran değil, 5'inci vites ile yoluna devam eden bir belediyeyeyiz. Bu kapsamda da 19 ilçemizin yol başta olmak üzere bütün sorunlarına neşter vurduk, vurmaya da devam edeceğiz. Bunun için daha önce belediyemizin envanterinde olmayan asfalt plenti satın aldık. Bunların haricinde yine yol problemini bitirmek için taş ocakları aldık. Hepsi sizin için. İnanıyorum ki biz 5 yıla kalmadan mahallelerimizin yol problemlerini bitireceğiz."

Büyükşehir Belediyesi olarak araç parkını daha da güçlendirmek için 95 iş makinesi satın aldıklarını hatırlatan Güler, "Aldığımız bu iş makinelerinin hepsi sizin emrinizde. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi müteahhitlere mudara etmiyoruz. Şimdi kendi araçlarımız ile size en iyi hizmeti vereceğiz. Dolayısıyla kendi kendine yeten bir Ordu hedefliyoruz. Bunu yaparken de sadece asfalt, kaldırım, çöp ile uğraşan bir belediye değil, kökten sorun olan diğer konuları da çözelim istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Güler, kimsenin siyasi kimliği ile ilgilenmediklerine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, bunlar benim için önemli değil. Biz Orduluyuz. Bizim bir Ordu üst kimliğimiz var. Ordululuk bize yeter. Seçim zamanında kimin nereye oy verdiği bizi bağlamıyor. Benim için hepiniz eşitsiniz. Hepinize hizmet etmek için kusursuz çalışacağız. Sizden tek istediğim Ordu'yu öne çıkarmanız. Ordu artık kabuğunu kırdı. Herkes Ordu'yu konuşuyor."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER