Kavak'taki camilerde ramazan hazırlığı

SAMSUN (AA) - Kavak Müftüsü Nuh Arslan, ramazan öncesinde cami ve mescitlerde temizlik ve bakım onarım çalışmaları başlatıldığını bildirildi. İlçe merkezi ve bağlı mahallelerdeki mescit ve camilerin her zaman temiz ve bakımlı olduğunu...

Kavak'taki camilerde ramazan hazırlığı

SAMSUN (AA) - Kavak Müftüsü Nuh Arslan, ramazan öncesinde cami ve mescitlerde temizlik ve bakım onarım çalışmaları başlatıldığını bildirildi.

İlçe merkezi ve bağlı mahallelerdeki mescit ve camilerin her zaman temiz ve bakımlı olduğunu belirten Müftü Arslan, ramazan ayına özel cami ve mescitlerin tekrar elden geçirileceğini belirtti.

On bir ayın sultanı ramazan ayının güzellikler ayı olduğunu ifade eden Arslan, şunları kaydetti:

"Ramazan ayı öncesinde eksikliklerimizi gidermeye çalışıyoruz. Mescit ve camilerimizi ramazan ayına hazırlıyoruz. Mescit ve camilerimiz temiz olmasına rağmen imam ve muhtarlıklarımız, halı yıkama, boya yapma, ses yayın cihazlarını kontrol ettirip ayarlarını düzelttirme gibi çalışmalarını sürdürüyor."

Müftü Arslan ilçe merkezi ve bağlı mahallelerde toplam 160 cami ve mescit bulunduğunu sözlerine ekledi.Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.