Kavak'ta öğretmenden 100. yıl anısına şarkı

SAMSUN (AA) - Kavak Rıdvan Çelikel Fen Lisesinde görevli müzik öğretmeni Anıl Somuncu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 100. yıl dönümü dolayısıyla şarkı yazdı. Rıdvan Çelikel Fen Lisesi...

Kavak'ta öğretmenden 100. yıl anısına şarkı

SAMSUN (AA) - Kavak Rıdvan Çelikel Fen Lisesinde görevli müzik öğretmeni Anıl Somuncu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 100. yıl dönümü dolayısıyla şarkı yazdı.

Rıdvan Çelikel Fen Lisesi Müdürü Fahri Okur, gazetecilere yaptığı açıklamada, şarkının Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının milli mücadeleyi başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 100. yılı dolayısıyla hazırlandığını söyledi.

Şarkının söz ve bestesinin müzik öğretmeni Anıl Somuncu tarafından yapıldığını anlatan Okur, klipte "Mustafa'm, Kemal'im" şarkısının 11 öğrenci ile seslendirildiğini belirtti.

Okur, "Eğitim öğretim yılı sonuna kadar ilçemizin çeşitli yerlerinde bu etkinliğimize devam edeceğiz. Eserde Milli Mücadele hakkında bilgiler de veriliyor. Şarkının klibini de hazırlamayı düşünüyoruz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER