Kavak'ta Kur'an-ı Kerim'i tecvitli okuma kursu açıldı

SAMSUN (AA) - Kavak Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğünce Kur'an-ı Kerim'i tecvitli okuma açıldı.Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zekeriya Ersoy, mukabele kursunun HEM Müdürlüğünce verilen kilim dokuma, şiş ve örgü ile diğer kurslara...

Kavak'ta Kur'an-ı Kerim'i tecvitli okuma kursu açıldı

SAMSUN (AA) - Kavak Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğünce Kur'an-ı Kerim'i tecvitli okuma açıldı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zekeriya Ersoy, mukabele kursunun HEM Müdürlüğünce verilen kilim dokuma, şiş ve örgü ile diğer kurslara katılan kadın kursiyerlerin isteği üzerine açıldığını söyledi.

Kurs için Zehra Gençten'in görevlendirildiğini belirten Ersoy, "Kursiyerlerimizden gelen istek üzerine Kur'an-ı Kerim'i tecvitli okuma kursu açtık. Kursumuz, zamanlama olarak, katılımcıların diğer kurs çalışmalarını aksatmayacak şekilde düzenlenmiştir. Toplam 64 saat süreli Kur'an-ı Kerim'i tecvitli okuma kursuna 29 bayan kursiyerimiz katılıyor." diye konuştu.

Kursiyerlerin Kur'an-ı Kerim'i tecvitli okuma kursuna karşı yoğun ilgi gösterdiğini belirten Gençten, kursta dini konularda anlatım ve bilgilendirme ile kursiyerlerden gelen soruların cevaplandırıldığını kaydetti.

YORUM EKLE