Kavak'ta "İsrafa karşı enerji timi"

SAMSUN (AA) - Kavak Yaşar Doğu İlkokulunda 10 kişilik "Enerji Timi" oluşturuldu. Müdürü Hacı Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Enerji Timi'nin 2018-2019 eğitim öğretim yılı ikinci dönem başında oluşturulduğunu...

Kavak'ta

SAMSUN (AA) - Kavak Yaşar Doğu İlkokulunda 10 kişilik "Enerji Timi" oluşturuldu.

Müdürü Hacı Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Enerji Timi'nin 2018-2019 eğitim öğretim yılı ikinci dönem başında oluşturulduğunu söyledi.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında oluşturdukları Enerji Timi'nin örnek olacak çalışma sergilediklerini belirten Aydın, "Enerji Timi'nde görevlendirdiğimiz öğrencilerimiz, teneffüslerde koridor, sınıflar ve lavaboları dolaşarak boşa yanan lambaları ve boşa akan musluklarını kapatıyor. Ayrıca ders aralarında okul bahçesini dolaşarak yerlere atılmış atıkları toplayıp, ayrıştırma yapmak üzere çöp kutusuna atıyorlar. Zaman zaman da sınıfları dolaşarak çevre temizliği ve israfın maddi ve manevi yönden getirdiği zararları anlatıyorlar." dedi.

Okul öğrencilerinin, uygulamanın başlamasının ardından temizlik ve tasarruf kurallarına daha fazla uyduğuna işaret eden Aydın, uygulamanın gelecek eğitim öğretim yılında da devam edileceğini kaydetti.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER