Kavak Emniyetinden "dolandırıcılara" karşı uyarı

SAMSUN (AA) - Kavak Emniyet Müdürü Vekili Seyfettin Güveli, vatandaşları telefon dolandırıcılarına karşı uyardı.Güveli, Türkiye'de en yaygın karşılaşılan dolandırıcılık yönteminin telefon yoluyla yapılan dolandırıcılık olduğunu...

Kavak Emniyetinden

SAMSUN (AA) - Kavak Emniyet Müdürü Vekili Seyfettin Güveli, vatandaşları telefon dolandırıcılarına karşı uyardı.

Güveli, Türkiye'de en yaygın karşılaşılan dolandırıcılık yönteminin telefon yoluyla yapılan dolandırıcılık olduğunu söyledi.

Dolandırıcıların gelişen teknolojik imkanları kullanılarak mağdurları telefon ile arayarak kendilerini polis, asker ya da savcı olarak tanıtıp bu kişileri dolandırdıklarını anlatan Güveli, şu uyarılarda bulundu.

"Polis, jandarma, cumhuriyet savcısı, kaymakam veya herhangi bir kamu personeli hiçbir şekilde vatandaşlarımızdan elden ziynet eşyası, para teslimi veya havale-EFT yapılmasını kesinlikle talep etmez. Sizi telefonla arayarak kendisini polis, asker, savcı, kaymakam olarak tanıtıp bankaya para yatırmanızı veya bir yere para bırakmanızı isteyenlere asla inanmayın. Telefon görüşmesi esnasında arka plandan gelen telsiz seslerine ve korku, panik yaratma amaçlı senaryolara katiyen itibar etmeyin. telefonunuza gelen SMS metinlerinde aramanızı istedikleri numaraları kesinlikle aramayın. kimlik ve kredi kartı bilgilerinizi sakın paylaşmayın. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde lütfen hemen 155 Polis İmdat hattını arayın ya da yakın emniyet birimine müracaat edin."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER